banner200
banner235
banner225
21 Şubat 2016 Pazar 13:42
Laptopların ısınıp kapanmasına karşı alınabilecek tedbirler
banner188
banner213
banner230

Gündelik hayatımızda ayrı bir yeri olan Laptoplarımız da, özelliklerin yetersiz olması ya da aşırı kullanım sebebi ile ısınma sorunu ortaya çıkması neticesinde ise bazı bilgisayarlar kapanıyor.

Evinizde yapabileceğiniz bir kaç küçük önlemlerle Laptoplarınızı aşırı ısınmaya karşı koruyabilirsiniz. Teknofizy’de yer alan habere göre, müzik dinlerken film izlerken ya da oyun oynarken aşırı ses gelmeye başlayacaktır. Küçük bir sorun gibi görünmüş olsa aşırı sıcaklık Laptop’ta bilgisayarın daha yavaş çalışmasına sebep olabileceği gibi cihazınız içerisinde bulunan bazı aksamların yanmasını sebep olur. Bu ısınmaya karşı yapabileceğiniz işte o çözüm önerileri;

Laptopu kullanmadan önce fanların olduğu kısımların önüne herhangi bir cisim olmadığından emin olun.

Kablo ile internet kullanırken dağıtım yapmayacaksanız wireless kapatın küçükte olsa enerji tasarrufu sağlar.

Laptopunuzu sert ve düz temiz zeminlerde kullanmaya özen gösterin.

Bilgisayarınızı sürekli olarak prize takılı şekilde kullanmamaya özen gösterin, batarya dolu olduktan sonra kullanın, cihazının kullanım ömrünü uzatacaktır.

Aşırı grafik ve flash içeren siteler bilgisayarınızın ısınmasına yol açan oyun oynamayı seven bir kullanıcı iseniz, oyun oynarken kullanmadığınız programları kapatınız bunun için Game Booster indirip kullanabilirsiniz.

Bilgisayarınız çalışır durumda kaç derecede sıcaklığa sahip olduğunu öğrenmek için bilgisayarın iç parçalarının sıcaklığı CPU-Z gibi uygulamalar kullanılarak ya da BIOS’tan görülebilir

Laptop sıcaklıkları aldığınız modelin kalitesine göre değişiklik göstermiş olsa da Laptop işlemcilerin sıcaklığı 100 dereceye kadar çıkabiliyor normal sıcaklıkları 50- 60 derecede cihaza göre de değiliklik gösterecektir.

Bilgisayar soğutucu olarak da ısınma önlenebilir. (CHA)

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 21.02.2016 13:42
Anahtar Kelimeler:
InternetEnerjiMüzikFilm
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol