banner200
banner222
10 Ağustos 2016 Çarşamba 07:43
Kurtulmuş: Firari 216 asker suikasta girişebilir
banner188
banner213
banner230

Habertürk’te yayınlanan Teke Tek adlı programa katılan Kurtulmuş, bu hareketin devamının gelip gelmeyeceği hakkında ne düşündüğünün sorulması üzerine “15 Temmuz sadece bir darbe girişimi değildi. Önceki darbelerden de farklıydı” yanıtı verdi.

Türkiye’yi yabancı işgale hazırlama projesiydi’

Darbe girişimiyle önce yönetimin değiştirilmesinin hedeflendiğini sözlerine ekleyen Kurtulmuş, şöyle konuştu: “Eş zamanlı olarak Türkiye’de bir iç savaş çıkması ve sonunda da yabancı işgale Türkiye’yi hazırlama projesiydi. Bunu söylediğimiz zaman bazıları ürküyor ya da abartılı bulabiliyor ama Irak’ın paramparça hale gelmesi, Irak’taki o sürecin başlamasından 20 ay sonra gerçekleşmiştir. Suriye, 18-19 ay sonra bugünkü Suriye haline gelmiştir. Uçurumun kenarından döndük. Artık yakın dönemde Türkiye’de bir darbe teşebbüsünün olabileceği, buna benzer bir hain planının uygulanmaya konabileceğini zannetmiyorum.”

Gülen Cemaati’nin çete olduğunu ve onlarla işbirliği halinde olanların “Vazgeçtik, yenildik, kenara çekilelim”demeyeceklerine savunan Kurtulmuş, sözlerine şöyle devam etti:“Örneğin Türkiye ekonomisinin kötüye gitmesini sağlayacak birtakım algıların oluşmasını temin edebilirler. Şu anda 216 firari asker var. Onlar ve onlarla işbirlikçiler üzerinden birtakım ferdi eylemler, suikastler içerisine girebilirler. Siber saldırı teşebbüsünde bulunabilirler. Bundan sonra uyanık olmak lazım.”

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 10.08.2016 07:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol