banner200
banner235
banner225
31 Temmuz 2016 Pazar 22:42
Kurtulmuş duyurdu: 7 Ağustos meydanlardaki son günümüz
banner188
banner213
banner230

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, darbe girişiminin ardından başlatılan ‘demokrasi nöbetleri’nin 7 Ağustos’ta Yenikapı’da düzenlenecek mitingle sona ereceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bütün parti liderlerinin katılımıyla 7 Ağustos’ta Yenikapı’da büyük bir miting düzenleneceğini duyurmuştu.

Taksim Meydanı’nda yaptığı konuşmada bu mitingin ‘mezuniyet töreni‘ olacağını söyleyen Kurtulmuş, “7 Ağustos’ta hepiniz bir büyük diploma alacaksınız. Bu milletin aynı ataları gibi şerefli bir millet olduğunu gösteren büyük bir diplomayı alacaksınız. İnşallah 7 ağustos meydanlardaki son günümüz olacak ama artık birleşmiş olan ellerimiz var, kalplerimiz var” diye konuştu.

‘7 Ağustos’a kadar devam edeceğiz’

7 Ağustos’a kadar mitinglerin devam edeceğini belirten Kurtulmuş, şöyle devam etti: “Şunu özellikle ifade etmek istiyorum ki, 15 Temmuz akşamından bu yana bu meydanda Alevi’si, Sünni’si ve hangi düşüncede olursa olsun insanımız buradaydı ve ‘Nöbete devam’dedi. 7 Ağustos’a kadar da inşallah bu ruh içerisinde nöbetimize devam edeceğiz. Sizi aramızda görmekten mutlu olduk.”

Darbe girişiminin gerçekleştiği 15 Temmuz akşamı Erdoğan, halkı sokağa çağırmış. Bunun ardından her gün, farklı yerlerde ‘demokrasi nöbeti’ adında mitingler düzenleniyor.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 31.07.2016 22:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol