banner200
banner235
banner225
06 Haziran 2016 Pazartesi 12:44
Küçük Erdal yardım bekliyor
banner188
banner213
banner230

Hanım- Erkan Ertaş çiftinin 5 çocuğundan en büyüğü Erdal Ertaş, doğuştan büllöz hastalığına yakalandı. Yaşama Sevinci Doğubayazıt Engelliler Derneği Başkanı Oktay Tokci, maddi durumu yetersiz olan ailenin çocuğunu Erzurum'daki hastaneye götürdü. Burada büllöz teşhisi konulan Erdal Ertaş'ın ailesi, Mustafa Yassuboğa İlkokulu'nda okuyan çocuklarını, bedeninde oluşan yaralar nedeniyle sınıf arkadaşlarının dalga geçtiğini öne sürerek okula göndermedi. Özel bir rehabilitasyon merkezinde eğitim gören Erdal, hayalini kurduğu öğretmenlik için yara bere içinde olan ellerine rağmen her gün düzenli olarak ders çalıştı.

'ÇOCUĞUMA YARDIM ELİ UZATILMASINI BEKLİYORUZ'

'nın haberine göre, Erdal'ın bedensel engelli olan ve çalışamadığı için devletin verdiği engelli maaşıyla ailesini geçindirmeye çalışan babası Erkan Ertaş, oğlunun her yerinde oluşan ve sık sık patlayan içi su dolu baloncuklar nedeniyle canının çok acıdığını belirtti. Doktorların oğullarının hastalığının çaresi olmadığını söylediklerini anlatan 36 yaşındaki Erkan Ertaş şöyle dedi:

"Okula göndermeye çalıştık ancak fazla yürüyemiyor, gittikçe eriyor. Çocuğum doğduğundan beri böyle. Okula gönderdik. Okulda sürekli düşüp yaraları kanıyordu ve çocuklar bu durumundan dolayı sürekli onunla dalga geçiyorlardı. O yüzden okuldan aldık. Oğlum iyileşip tekrar normal okula gidip öğretmen olmak istiyor. Ev içerisinde biz ortamı Erdal'a göre uyarlayamıyoruz. Mecburen o bize uymaya çalışıyor. Benim maddi durumum yetersiz ne oğluma rahat bir yatak, ne de ders çalışabilmesi için bir masa alamıyorum. Yetkililerden çocuğuma yardım eli uzatılmasını bekliyoruz."

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 06.06.2016 12:44
Anahtar Kelimeler:
EğitimöğretmenErzurum
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol