banner200
banner222
21 Haziran 2016 Salı 15:03
KOSGEB'de AKP saltanatı
banner188
banner213
banner230

Kurumda yapılan 'paralel yapı' operasyonu sonrasında birçok AKP'li siyasetçi ve bürokratın yakını üst düzey görevlere getirildi. Ulus'ta yapılan merkez binasına önümüzdeki aylarda taşınmaya hazırlanan KOSGEB'deki kadrolaşma dikkat çekiyor. Geçen hafta itibariyle yapılan son atamalarla ilginç bir tablo oluştu.

Sözcü'den Yavuz Alatan'ın haberine göre 'paralel yapı' iddialarıyla KOSGEB'e kapsamlı bir operasyon yapıldı. 6.5 yıldır kurum başkanı olan Mustafa Kaplan başta olmak üzere 3 başkan yardımcısı, 3 daire başkanı, hukuk müşaviri ve Teftiş Kurulu Başkanı ilk operasyonda görevden alındı.

KOM ve TEM polisleri, kurumun verdiği 1.5 milyar liralık kredi ve hibe desteklerini araştırdı. Gülen cemaatine yakın işyerlerine kredi ayrımcılığı yapıldığı iddiaları mercek altına alındı.

Geçen hafta ise 4 daire başkanı görevden alındı. Daire Başkanı olan Aydın Bayrambaş, İmran Gezinti, İhsan Özenli, Mehmet Ömerbeyoğlu'nun görevine son verildi.

BAŞKAN KAYINBİRADER
Kosgeb Başkanı Recep Biçer, Tarım Kredi Kooperatifleri eski Genel Müdürü İrfan Güvendi'nin kayınbiraderi. Güvendi halen Sayıştay Denetçisi olarak görevine devam ediyor. Başkan Biçer, arkadaşı olan Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Abdurrahman Köseoğlu'nu Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı olarak kuruma transfer etti.

ERDOĞAN'IN YEĞENİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeğeni olan Recep Ali Erdoğan, İnsan Kaynakları Daire Başkanı yapıldı. Eşi Bahar Özer Erdoğan da Girişimciliği Geliştirme Müdürü olarak göreve başlatıldı.

AKP'Lİ BAŞKANIN KARDEŞİ
Proje Koordinasyon Daire Başkanlığı'na Asım Türkmen atandı. Türkmen, AKP'li Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in kardeşi. Daire Başkanı yapılmadan önce Kosgeb Düzce İl Müdürlüğü yapıyordu.

VEKİLİN OĞLU, BAKANIN DANIŞMANI

Sivas eski milletvekili Ahmet Arıkan'ın oğlu Murat Arıkan Daire Başkanı yapıldı. Arıkan aynı zamanda Başkan Özel Kalem Müdürü. Tarım Bakanı Faruk Çelik'in bir dönem danışmanlığını yapan Hakan Ulusu da Yalova Kosgeb il müdürlüğünden sonra Daire Başkanlığı'na getirildi.

AKP'DEN ADAY ADAYI
Ahmet Merih Özyılmaz, Nevşehir'de Kosgeb müdürü iken AKP'den milletvekili adaylığı için istifa etti. Milletvekili olamadı ancak Kobi Araştırmalar ve Proje Koordinasyon Daire Başkanı olarak yükseldi. Sayıştay Denetçisi Abdullah Keskin'in eşi Hatice Keskin ise Bölgesel ve Yerel Kalkınma Müdürlüğü'ne getirildi.

GENEL MÜDÜRÜN EŞİ
Gümrük Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü Necmettin Erkan'ın eşi Özlem Ballı Erkan, Bilişim Altyapı Sistemleri Müdürlüğü'ne getirildi. Yine Esnaf Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Kısacık'ın oğlu Osman Kısacık da İdari İşler Müdürü yapıldı.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 21.06.2016 15:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol