banner200
banner222
28 Nisan 2016 Perşembe 12:44
Koruma altındaki Van Kedileri'ni maliye de takip edecek
banner188
banner213
banner230

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ), koruma altında bulunan Van Kedileri'nin sayısını maliye de takip edebilecek.

'da yer alan habere göre, doğan kedilerin kayıt altına alınarak çip takıldığını belirten Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof.Dr. Abdullah Kaya,"Her doğan kedi önce bizim, daha sonra üniversitenin döner sermayesine kaydediliyor. Ekonomik değeri de olan kedilerimiz artık maliye tarafından da denetlenebilecek. Mayıs ayı ile birlikte kedi yavrusu satışlarımız da başlayacak" dedi.

Van'a gelen turist kafilelerinin Van Kedi Evi'ni ziyaret ettiğini belirten Prof. Dr. Abdullah Kaya, turist sayısının daha da artacağını söyledi. Kedi evinde uygulamaya koydukları kayıt sistemiyle artık Van Kedileri sayısının üniversite döner sermayesi ve maliye tarafından takip edilebileceğini anlatan Prof.Dr. Kaya, şöyle konuştu:

"Yıl içinde 5 dönem halinde kedilerimiz doğum yapacak. Biz ilk yavrularımızı aldık. Bu kediler 2 aylık olduktan sonra aşılarını yapıp takip için çip takıyor ve kayıt altına alıyoruz. Aynı kayıtlarımız sistem üzerinden üniversitenin döner sermayesine dolayısıyla mali takibe de giriyor. Böylece maliye denetim yaptığında Van Kedilerinin dişi, erkek, yavru sayılarını, ölen ve satılan kedilerin sayısını görebilecek."

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 28.04.2016 12:44
Anahtar Kelimeler:
VanÜniversite
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol