banner200
banner222
09 Haziran 2016 Perşembe 16:43
Korkmaz Tedik anısına futbol turnuvası düzenlenecek
banner188
banner213
banner230

10 Ekim Katliamı’nın 8. ayında Antalya emek ve demokrasi güçleri katliamda hayatını kaybeden Emek Partisi GYK üyesi Korkmaz Tedik anısına bugün futbol turnuvası düzenleyecek. “101 ‘Korkmaz’ insan barış ve dostluk” adı verilen turnuvada, Korkmaz Tedik’in şahsında katliamda yaşamını yitirenler anılacak.

Evrensel'de yer alan habere göre; saat 18.30’da Muratpaşa Belediyesi Mustafa Çetinkaya stadyumu önünde yapılacak basın açıklamasının ardından başlayacak turnuva öncesi, tertip komitesinden Çağlar Güçer gazetemize konuştu. Güçer, “Ankara Katliamı’nda yitirdiğimiz barış elçilerininin şahsında Korkmaz Tedik adına bu futbol turnuvasını düzenlemeyi ve bunuda her yıl tekrarlayarak geleneksel hale dönüştürmeyi düşünüyoruz. Futbol kollektif oynanan bir takım oyunudur. Bu yüzden bizde kollektif yaşam ve kollektif davranış içeren bu oyunu yani futbolu seçtik. Turnuvamızın ilk yılında 28 erkek, 4 kadın futbol takımı var. İnancımız odurki bu takım sayısını her yıl dahada çoğaltıp güçlendirerek, barışın adını perçinleyeceğiz” dedi.

‘HELİK TAŞI KORKMAZCAN’
Turnuvanın finali Korkmaz Tedik’in doğum günü olan 26 Haziran günü yapılacak. Başarı kazanan takımlara kupaları verilecek. Tedik’in doğum günü dolayısıyla yapılacak etkinlikte Antalya Eğitim Sen müzik topluluğunun Tedik’in adına bestelenen ezgiler ve sevdiği türkülerden oluşan mini bir konser verecek. Aynı gün ailesi, Korkmaz Tedik şahsında katliamda hayatını kaybedenlerin anısına yemek verecek. Yine arkadaşı İsmail Afacan tarafından Korkmaz Tedik için hazırlanan “Helik Taşı Korkmaz Can” adlı belgeselin gösterimi yapılacak. Konyaaltı Cemevi Korkmaz Tedik salonunda gösterilecek belgeselde ailesi, arkadaşları ve yoldaşları Korkmaz Tedik’in örgütlü mücadeleye başladığı üniversite yıllarından 10 Ekim tarihine kadar geçen süreçte yaşadığı dönüşümü anlatıyor. Belgeselde 10 Ekim sabahını yaşayanların tanıklıklarına da yer verildi. Belgesel kapsamında Antalya, Eskişehir, Ankara, Afyon, Denizli ve İstanbul’da röportajlar yapıldı.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 09.06.2016 16:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol