banner200
banner222
23 Haziran 2016 Perşembe 17:03
Koray Aydın: AKP'li vekiller MHP'ye geçebilir
banner188
banner213
banner230

Koray Aydın, çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği Antep'te basın mensuplarına konuştu. Aydın, kongre sonrasında çıkacak sonucun Türk siyasetinin geleceğini belirleyeceğini söyledi. Ülkenin kötü durumda olduğunu söyleyen Aydın şöyle dedi: "Milliyetçi Hareket Partisi'ndeki bir dinamik değişimle beraber Türk milletinin tamamına hitap ederek, bir siyasal hareket haline dönüşerek, Türk milletinin iktidar alternatifi bir parti haline gelmesine imkan ve fırsat vereceğini düşünüyorum."

BAHÇELİ'YE YANIT

Cumhuriyet'in haberine göre, Aydın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 19 Haziran'da yapılan tüzük kongresi için söylediği 'Alayı geçersiz' sözü için ise şunları söyledi: "19 Haziran'daki kongre, birinin aklına gelip de yapılan bir kongre değildir. Yani hukuki süreçten geçilerek yapılan bir kongredir. Yargıtay kararı var. Dolayısıyla böyle bir sürece geçersiz demek mümkün değildir."

'AKP'DEN MHP'YE GEÇENLER OLABİLİR'

MHP'de yaşanacak değişimle birlikte bazı AKP'li milletvekillerinin MHP'ye geçebileceğini ifade eden Koray Aydın, şöyle konuştu:

"MHP'de bir değişim olması halinde AKP'ye de etkileri olacaktır. Milletvekili bazında da olur, insan kaynaklarındaki hareketlenmede de olur. Bu bakımdan Türk siyasal yaşamı yeniden şekillenir. Bizimle temas halinde olan bazı insanlar var. Bu süreçte orada da çok gayri memnun varmış, onu da anladık. Yani orada da çok memnun olmayan insanlar var."

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 23.06.2016 17:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol