banner200
banner222
04 Haziran 2016 Cumartesi 15:43
Kilis valisi Tapsız: Bırakın Kilis'i, Türkiye'yi dünyaya
banner188
banner213
banner230

Sputnik'te yer alan habere göre, Valiler kararnamesiyle Karaman'a atanan Vali Tapsız, onuruna verilen yemekte yaptığı konuşmada, görevde bulunduğu 4 yıllık süre içerisinde Kilis'i tüm dünyanın tanıdığı bir kent haline getirdiğini ifade etti.

"Kilis'i bırakın, Türkiye'yi dünyaya tanıttım" diyen tapsız şöyle konuştu:

"Dünya artık Kilis'i tanıyor. Son günlerde yaşanan olayları bir kenara bırakın bu olayların da bir hikmeti vardır. Ama Kilis'i artık dünya tanıyor. Eğer Kilis'te bir başarı elde edilmişse bu ekip işidir. Roketlerden dolayı evi, iş yeri zarar gören, hayatını kaybeden Kilisli hemşehrilerimize rahmet diliyorum.

'ELDEKİ KUŞ DALDAKİ KUŞTAN DAHA İYİDİR'

Olaylarda zarar gören vatandaşlarımız için bugün 1 milyon 250 bin Türk lirası ödendi. Müracaatlarını yapmayan arkadaşlarımız gerekli işlemleri yapıp tazminatlarını alabilir. Ancak bazı vatandaşlarımızı, 'siz imzalamayın, almayın, dava açın' diye yönlendirilenler de var, gelsinler tazminatlarını alsınlar, dava açacaklar ise yine açsınlar buna kimse bir şey demiyor. Her zaman eldeki kuş daldaki kuştan daha iyidir. Devlet size bir hak tanımış gelin bunu alın."

'KİLİSLİLERİN BEKLENTİSİ ÖDÜL DEĞİL ALLAH'IN RIZASI'

Kilis'in 'Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilmesi sürecine de değinen Tapsız, ödülün Kilis'e verilmesinin ya da verilmemesinin bir önemi olmadığını belirterek, kendi nüfusundan daha fazla Suriyeliyi misafir eden Kilislilerin tek beklentisinin ödül değil Allah'ın rızası olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 04.06.2016 15:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol