banner200
banner222
16 Nisan 2016 Cumartesi 14:23
Kılıçdaroğlu'nun AKP'ye 'teklif desteği'ne bir 'hayır' daha
banner188
banner213
banner230

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlıklar konusunda AKP'nin teklifini desteklemesi açıklaması üzerine, bir "Hayır" açıklaması da CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer'den geldi.

Dokunulmazlıkların kaldırılmasını "muhalefetsiz meclis, sessiz toplumun inşası ve başkanlığın tesisi" olarak yorumlayan Biçer, "Siyasetin tutsak edileceği dokunulmazlıkların kaldırılması teklifine hayır diyorum" dedi.

Açıklamanın detayları şu şekilde:

Hayır diyorum; çünkü hukuk uzun zamandır güvensiz,Anayasa'ya aykırı bir teklif ve bu Anayasa'yı da tanımayan bir Cumhurbaşkanı var ortada.

Hukuktan değil saraydan talimat alan yargı; kimse için adalet dağıtamaz.Düşünceyi,ifade özgürlüğünü,eleştiriyi suç sayanlar hukukçu olamaz.
Hukuk,siyasetin intikam aracına dönüşemez.Siyaset saraya emanet edilemez.Halkın iradesi yok sayılamaz.

Hırsızlar,rantçılar,yolsuzluğa bulaşanlar,para sayma makinaları,ayakkabı kutuları sahipleri hukuk önüne çıkmadığı sürece adaletten söz edilemez.

Bugün sözkonusu olan dokunulmazlıkların kaldırılması;tepkisiz muhalefet,muhalefetsiz meclis,sessiz bir toplumun inşası,sokağın da itirazının ortadan kaldırılarak,başkanlığın tesisidir.

Gerçek ve bağımsız hukuka karşı saygımız ve halka karşı sorumluluğumuz gereği parlementoda,kürsü dokunulmazlığı dışındaki tüm dokunulmazlıklar kaldırılmalı diyorum; hırsızların yargı önüne çıkarılmadığı;siyasetin tutsak edildiği bir dokunulmazlıkların kaldırılması teklifine bu yüzden hayır diyorum.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 16.04.2016 14:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol