banner200
banner235
banner225
07 Mayıs 2016 Cumartesi 19:24
Kılıçdaroğlu’ndan talimat: “Seçimlere hazır olun”
banner188
banner213
banner230

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarına Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini ve bu koşulların daha da zorlaşacağı uyarısında bulundu. Kılıçdaroğlu erken seçim olasılığına hazırlıklı olmaları talimatı da verdi.

Sözcü'nün haberine göre Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'nde düzenlenen ve yedi saat süren belediye başkanlarını toplantısında çeşitli uyarılarda bulundu. Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu şu mesajları verdi:

SEÇİME HAZIR OLUN
Seçime hazır olun, genel iktidarın yolu yerelden geçiyor. Yerel seçimlerde başarılı olacağız ki genelde de iktidarı alalım, o yüzden sizin çalışmalarınız çok önemli. Elimizden gelen gayreti gösterin. Örgütlerle barışık olun ancak örgütlerin her dediğini yapmak zorunda değilsiniz, siz sadece örgütün değil tüm kentin belediye başkanısınız.

DAHA DA ZORLAŞACAK
“Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Şartlar daha da zorlaşacak. AKP, daha fazla mali denetim, hukuki zorluklar ve müfettişlerle üzerinize gelebilir. Daha büyük bir baskıyla karşılaşabilirsiniz. Halka dokunan, sosyal belediyeciliğe uygun projeler geliştirin. Belediyelerimiz iyi çalışıyor ancak bunları yeterince halka anlatamıyoruz. Çok sayıda başarılı projemiz olduğunu ve hayata geçtiğini ben biliyorum, bunu halkın da bilmesi gerekiyor.”

SERT MÜCADELE
Saray darbesi ve laiklik tartışmalarıyla ilgili ‘sokağa çıkılmalı' yönünde öneriler geliyor. Halkın önüne geçmemizi istiyorlar. Böyle bir eylemde yeterince toplumsal destek olmazsa, sonuçları olumsuz olur. Sokağa çıkmaktan ziyade AKP ile daha sert mücadele etmeliyiz”

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 07.05.2016 19:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol