banner200
banner222
11 Şubat 2016 Perşembe 14:42
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'Atatürk' tepkisi
banner188
banner213
banner230

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Onkolojisi Bölümü'nde tedavi gören ve 'lenfoma' teşhisi konulan 7 yaşındaki Barış Akyürek'i ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, ziyaret sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. ABD'nin PYD konusunda yaptığı açıklamaları değerlendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kim PKK'ya destek veriyorsa biz onu PKK'nın bir unsuru olarak görürüz. İster meşru, gayrimeşru bir organ olsun. Benim merak ettiğim şu; 'Ey Amerika diye bağıran Sayın Cumhurbaşkanı, Amerika dönüp size şunu sorsa 'Ey Recep Tayyip Erdoğan sen PYD'nin liderini Ankara'ya davet ettin kırmızı halı serdin. Sen onun terör örgütünün bir üyesi olduğunu bilmiyor muydun? Terör örgütü ise, senin onun tutuklaman, gözaltına alman yargının önüne çıkarman gerekmiyor muydu?' AKP'nin yöneticileri, iktidar sahipleri terör örgütüne açıkça yardım ve yataklık yapmışlardır. Bütün Cumhuriyet savcılarını da göreve davet ediyorum. İstiyorlarsa delil, bütün delilleri önlerine koymaya hazırız" diye konuştu.

'GAZETELERE SALDIRI YAPILDI, ÜZGÜNÜZ'

Yeni Şafak ve Akit gazetelerine yapılan saldırıyı kınayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "CHP ülkeyi yönetmiyor siz yönetiyorsunuz. Neden, hangi gerekçe ile bizi suçluyorsunuz? Bugün 2 gazetemize daha saldırı yapıldı. Emin olun üzgünüm. Neden 2 gazeteye daha saldırı yapılsın? Bir an önce faillerinin bulunmasını yargıya teslim edilmesini istiyoruz şimdi ben bunu istiyorum diye yarın diyecekler ki bu gazetelere saldırının sorumlusu da CHP'dir. Ya insaf, insaf insanda biraz ahlak, dürüstlük olur" dedi.

"ŞİMDİ SURİYELİLERİ 'OTOBÜSLERE BİNDİRİP GÖNDERECEĞİZ' DİYORLAR"

Suriye kriziyle ilgili de konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi: "Düne kadar bizi suçluyorlardı. 'CHP Suriyelileri istemiyor' diye. 'Suriye'de barışı huzuru sağladıktan sonra onları kendi ülkelerine göndereceğiz' dedik. Şimdi ne diyorlar; 'Otobüslere bindirip göndereceğiz' diyorlar. Dün ne diyorlardı bugün ne diyorlar. 180 derece insan döner mi? bu kadar kısa süre içerisinde böyle bir algı olabilir mi? Bu ülkeye acıyorum. Ülkenin iyi yönetilmediğini söylüyorum."

'BİZ KORKMUYORUZ, SORUŞTURMA AÇMAZSANIZ NAMERTSİNİZ DİYORUZ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tarafsız olmadığını öne süren CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Bize kızmalarının nedeni kendi başarısızlıklarını dile getirdiğimiz için CHP niye konuşuyor diye. Sade vatandaş dile getirdiği zaman hapse atıyorlar. Biz dile getirince savcılara talimat veriyorlar. Soruşturma açıyorlar. Biz korkmuyoruz. Soruşturma açmazsanız namertsiniz diyoruz. Bu ülkenin vatandaşlarının çıkarı için doğruları her zaman söyleriz. TBMM'ye gelip tarafsızlığı üzerine yemin eden o ben değilim. Tarafsızlığı üzerine namusu ve şerefi üzerine yemin etti. Ana muhalefet partisini eleştirdiği zaman tarafsızlığını kaybediyorsun. O zaman ben sana, diktatör bozuntusu namus ve şeref senin için ne anlama geliyor?" diye sordu.

"ERDOĞAN'IN AĞZINA ATATÜRK YAKIŞMIYOR"

CHP'deki Atatürk portresi krizi ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da yanıt veren Kılıçdaroğlu, "Atatürk fotoğrafına gelince Erdoğan'ın ağzına Atatürk yakışmıyor. Hiç yakışmıyor. Hukukun üstünlüğüne inanan partiyiz. Neyin ne olduğunu merak ediyorsan gelir beni ziyaret edersin sana bütün ayrıntıları anlatırım. Onun konuşmaya hiç hakkı da yoktur yetkisi de yoktur" ifadesini kullandı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ

Muhtarlarla yaptığı toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP'deki Atatürk portresi krizine değinerek "Sorun çözme dertleri yok, çünkü kendileri sorun. Dünya yanıyor, Türkiye kavruluyor, bazıları da 50 gündür duvardaki resmi kimin indirdiğinin peşinde. Allah akıl fikir versin.. Zaten o fotoğrafın sahibi sizin durumunuzu görmüş olsa, sizi orada 1 saniye tutmaz. 50 günde fotoğrafın kimin indirdiğini çözemeyenlerden, ülkeye katkı sunmasını beklemek imkansız olur" demişti. ()

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 11.02.2016 14:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol