banner200
banner235
banner225
15 Ağustos 2016 Pazartesi 15:03
Kılıçdaroğlu ile görüşen Mevlüt Çavuşoğlu'ndan ilk açıklama
banner188
banner213
banner230

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu CHP Genel Merkezi'nde ziyaret etti. Görüşme 1 saat 10 dakika sürdü:

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CHP ziyareti sonrası açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu şunları söyledi:

Bundan sonraki süreçte Meclis'teki gurubu bulunan partiler karar verecek. Biz bu konu gündeme geldiği zaman Dışişleri Bakanlığı olarak orada bulunduk.

Biz en başından beri Suriye'deki yönetimin kapsayıcı olması gerektiğini belittik. Tüm etnik ve dini kurumların kapsanması gerektiğini ve Suriye'nin toprak bütünlüğünü savunuyoruz. Biz Esed'in gitmesi konusunda başından beri aynı görüşteyiz.

Menbic operasyonu bittikten sonra PYD'nin tekrar Fırat Nehri'nin doğusuna geçeceği yönünde ABD'nin sözü var. Şimdi ABD'nin bu sözünü tutması gerekiyor. Bu konuda temaslarımızı sürdürüyoruz.

Amerika'dan 23-24 Ağustos'ta bir heyet gelecek ve görüşecekler. 24 Ağustos'ta Biden da geliyor. Kerry yerine Biden gelecek. Adalet Bakanımızla birlikte biz de Washington'a giderek bu dosyayı ileteceğiz ve iadeyi anlatacağız.

Yunanistan'a kaçan 8 hainle ilgili ilk duruşmada 2 ay hapis cezası verildi. Bu Cuma günü sığınma talebi bulunan hainlerle ilgili duruşma olacak. Diğerleri ile ilgili ise bir sonraki hafta duruşma olacak. Bizim isteğimiz hainlere sığınma talebi verilmemesi. Bu kişilerin Türkiye'ye iade edilmesidir istenen.

Kılıçdaroğlu ile görüşme

Çavuşoğlu ve Elitaş'ı parti genel merkezine gelişlerinde Kılıçdaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü Tuncay Ceylan karşıladı.

Kılıçdaroğlu'nun makamında 13.05'te başlayan görüşmeye CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz da katıldı.

Çavuşoğlu ve Elitaş'ın MHP Genel Merkezi'nde Devlet Bahçeli ile görüşmesi bekleniyor.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 15.08.2016 15:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol