banner200
banner222
22 Mart 2016 Salı 15:23
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Rıza Sarraf yorumu: Konuşacaktır
banner188
banner213
banner230

Belçika'daki bombalı saldırıları partisinin grup toplantısında kınayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Rıza Sarraf'ın ABD'de tutuklanmasını da değerlendirdi.

"Sarraf konuşacaktır" diyen Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

"Terör nereden ve kimden gelirse gelsin nerede olursa olsun amasız fakatsız lanetletleyeceğimiz bir olaydır. Terör insanlık suçudur. Brüksel'de patlayan bombalar insanlığa karşı yapılmış bir suçtur. Belçika'ya geçmiş olsun, ölenler için başsağlığı dileklerimizi gönderiyoruz. Terörün önlenmesi konusunda en ilkeli tavırı sergileyen tek parti vardır. o da CHP'dir.

Canlı bombanın eğitim alanına dönüştü Türkiye. Böyle bir anlayış, yapı olabilir mi? Sorumlusu kim? İstanbul'da bombalar patladı derbi iptal edildi. Şimdi ne diyorlar. Sokaklara çıkalım diyorlar. Sen maça gidenlerin güvenliğini sağlamaktan acizsin turist niye gelsin. Sen Türkiye'nin güvenliğini nasıl sağlayacaksın. Kendi vatandaşını koruyamayan hükümetülkenin sorunlarını çözemez.

Bir şeyi daha öğrendik. Türkiye'de yabancı ülkelerin temsilcilikleri var. Onların uyarılarını ne kadar doğru olduğunu öğrendik. Bu ne anlama geliyor? Bu hükümetin işlevini yitirdiği anlamına geliyor. Yabancı unsurların terörü bizden iyi tanıdıkları belli oldu. Neden böyle oldu? Birincisi Türkiye'de terörle mücadele edeceğim diye terör örgütleriyle masaya oturdu. Gömleğin iliği en başta yanlış iliklendi. Koskaca TC, Anayasası olan bir devleti nasıl bir terör örgütüyle aynı masada bir araya getirirsiniz. Her vatandaşın bunun hesabını sorması gerekir. Masaya oturdular terör örgütünün güçlenmesine katkı sağladılar. Silahları bırakmadılar ama masadalar. Eşit koşullarda değiller. Masaya oturacağım silahı bırakmayacağım dediler. Valilere talimat verdiler. AKP'nin yöneticiler terör örgütlüğüne yardım yataklık yapıyor diye bu yüzden söyledik.

"SARRAF KONUŞACAKTIR"
"Rıza Sarraf tutuklandı. Ben emimim çoğunun gözüne bu akşam uyku girmeyecek. Yataklarında bu akşam rahat uyuyamayacaklar. FBİ Bölge Direktörü, 'Bu suçlamaların gerçek ortaklarına bir mesaj olduğunu' söylüyor. Deniz Feneri'ni hatırlıyorsunuz değil mi? 'Asıl failler Türkiye'de deniyordu. Rıza Sarraf orada konuşacaktır. Bütün kirli çamaşırlar ortaya çıkacaktır. Böylece biz dört bakanla ilgili bütün gerçekleri öğrenmiş olacağız. Birilerinin hangi gerekçelerle Rıza Sarraf'ın önüne yattığını öğrenmiş olacağız."

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 22.03.2016 15:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol