banner200
banner222
19 Nisan 2016 Salı 18:23
Karaman’da tecavüz davası için bir günlük sıkıyönetim
banner188
banner213
banner230

Serbay Mansuroğlu

Karaman Valiliği kentte görülecek Ensar vakfı ve KAİMDER yurtlarındaki tecavüz skandalı davasının görüleceği gün için kentte sıkıyönetim ilan etti. Kentte her türlü eylem, miting vs. yasak. İşte Valiliğin web adresinde yer alan ‘yasaklanmıştır’ ibareli duyuru:

Çocuk İstismarından tutuklu sanık M. B. hakkında Karaman Ağır Ceza Mahkemesine açılan kamu davasının ilk duruşması 20.04.2016 Çarşamba günü saat 09:00 da Karaman Adliye Sarayında yapılacaktır.

Ancak dosyada iddia edilen suçun toplumda infial uyandıran suçlardan olması ve dava konusunun ulusal yazılı ve görsel basında gündemde kalmaya devam etmesi nedeniyle bu durumu fırsat bilen provokatörlerin mağdur yakınlarını ve vatandaşları basın açıklaması ve gösteri yürüyüşü adı altında kitlesel protesto eylemlerinin içerisine çekerek istenmeyen olayların yaşanmasına sebep olabilecekleri değerlendirildiğinden Anayasamızın 34. Maddesi ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/A (Vali, İl Sınırları içerisinde bulunan genel ve özel bütün kolluk kuvvet ve teşkilatının amiridir. Suç işlenmesini önlemek, Kamu düzen ve güvenini korumak için gereken tedbirleri alır…) ve 11/C (İl sınırları içinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, kamu esenliğini sağlamak için vali gereken karar ve tedbirleri alır…) maddeleri gereğince 20.04.2016 Çarşamba günü davanın devam ettiği süre boyunca Karaman il sınırları içerisinde her türlü toplanma, basın açıklaması, toplantı, gösteri yürüyüşü, miting, oturma eylemi, stant açma, çadır kurma vb. etkinlikler YASAKLANMIŞTIR.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 19.04.2016 18:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol