banner200
26 Mart 2016 Cumartesi 11:23
Karaman'da tacizci öğretmen aynı okula ikinci kez atanmış!
banner188
banner213

Karaman Ensar Vakfı ve Kaimder evlerindeki cinsel istismar olayında yeni bir skandal daha ortaya çıktı. 10 öğrenciye istismarda bulunduğu belirtilen öğretmen Muammer B.’nin, kentin en gözde okulundayken görevden uzaklaştırıldığı, ancak 6 ay sonra yeniden aynı okula atandığı ortaya çıktı.

Milliyet'ten Meriç Tafolar'ın haberine göre, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Milli eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, “Aynı öğretmenin geçici görevlendirme gerekçesi bir dönemde ortadan kalkmış olup, 2015-2016 öğretim yılında tekrar eski okuluna dönmesine kim önayak olmuştur?” ifadesini kullandı.

Karaman’da incelemelerde bulunan Burdur Milletvekili Mehmet Göker, bu süreci TBMM gündemine taşıdı. Göker, “Kent merkezinde bulunan Gazi Mustafa Kemal İlkokulu’nda görevli sınıf öğretmeni Muammer B. gönüllü olarak kurs verdiği Ensar Vakfı’na ait olan evlerde barınan 10 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 4 Mart 2016’da tutuklanmıştır. Kamuoyunda, olayın üstü kapatılmadan biraz daha derinleştirilirse sayının daha da artabileceğine yönelik bazı endişeler de bulunmaktadır” dedi.

Göker, önergesinde şu soruları yöneltti:
- Sınıf öğretmeni Muammer B.’nin, Karaman’ın en prestijli ilkokuluna ataması hangi yıl, kaç puanla yapılmıştır? Söz konusu bu puan yeterli midir?
- Atandığı okul idaresi tarafından adı geçen öğretmene özel sınıf oluşturulması için bir çaba harcanmış mıdır?
- Aynı öğretmenin geçici görevlendirme gerekçesi bir dönemde ortadan kalkmış olup, 2015-2016 öğretim yılında tekrar eski okuluna dönmesine kim önayak olmuştur?
- Ensar Vakfı Genel Merkezi ve Karaman Şube Başkanı, adı geçen öğretmenin 2013’te vakıflarında öğrencilere etüt verdiğini kabul etmiştir. Özel Eğitim Kurumu statüsü olmayan Ensar Vakfı hangi mevzuata göre öğrencilere etüt vermiştir?
- Kurumda yönetici pozisyonunda bulunanlar ve diğer sorumlular hakkında herhangi bir işlem yapılmış mıdır?
- Cinsel istismar ya da benzer bu tür bir olaya maruz kalmış başka çocukların olup olmadığı saptanırken nasıl bir yol izlenecektir?

Kaynak: Birgun.net
Son Güncelleme: 26.03.2016 11:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner212