banner200
banner235
banner225
06 Ağustos 2016 Cumartesi 11:43
Kapatılan 29 yayınevinin kitapları hurdaya dönüştürülecek
banner188
banner213
banner230

Kültür Bakanlığı, ülke çapındaki 1130 halk kütüphanesine genelge göndererek, OHAL kapsamında yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname’yle kapatılan 29 yayınevinin kitaplarının kütüphanelerden kaldırılması talimatı verdi. Raflardan kaldırılarak depolara konulması beklenen kitapların ardından hurdaya dönüştürülmesi planlanıyor.

27 Temmuz’da Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname’yle (KHK) ile 29 yayınevi kapatıldı. Fetullah Gülen’in kitaplarını da yayınlayan yayınevleri KHK listesinde “Altınburç Yayınları, Burak Basın Yayın Dağıtım,Define Yayınları, Dolunay Eğitim Yayın Dağıtım, Giresun Basın Yayın Dağıtım, Gonca Yayınları, Gülyurdu Yayınları, GYV Yayınları, Işık Akademi, Işık Özel Eğitim Yayınları, Işık Yayınları, İklim Basın Yayın Pazarlama, Kaydırak Yayınları, Kaynak Yayınları, Kervan Basın Yayıncılık, Kuşak Yayınları, Muştu Yayınları, Nil Yayınları, Rehber Yayınları, Sürat Basım Yayın Reklamcılık Eğitim Araçları, Sütun Yayınları, Şahdamar Yayınları, Ufuk Basın Yayın Haber Ajans Pazarlama, Ufuk Yayınları, Waşanxaneya Nil, Yay Basın Dağıtım, Yeni Akademi Yayınları ve Yitik Hazine Yayınları, Zambak Basın Yayın Eğitim Turizm” olarak aktarıldı.

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü, bu KHK’dan yola çıkarak ülkedeki toplam 1130 halk kütüphanesine bir genelge gönderdi. Genelgede, KHK ile kapatılan 29 yayınevinin listesi verilerek, bu yayınevlerine ait bütün kitapların raflardan toplatılması istendi. Toplatılan kitapların depoya kaldırılması planlanırken, geri dönüşüm için hurdaya çıkarılması bekleniyor. Toplanan kitaplar otomasyon sisteminden de silinerek, okurların arama kayıtlarında da çıkarılacak.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 06.08.2016 11:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol