banner200
banner235
banner225
15 Mayıs 2016 Pazar 13:03
Kapanan Yeni Yüzyıl'ın sahibi: İkinci 28 Şubat'ı yaşadım
banner188
banner213
banner230

Ahmet Davutoğlu'na yakınlığıyla bilinen Yeni Yüzyıl gazetesinin son kağıt baskısı “Bu bir veda değil, Fatiha’dır” manşetiyle çıktı. İsim hakkını Okay Gönensin’den alarak 5 Kasım 2015’te “Türkiye Hepimizin” sloganıyla yayın hayatına başlayan Yeni Yüzyıl gazetesi kâğıt baskıya veda etti.

Yayın hayatını dijitalde sürdürme kararı alan gazete, son kağıt baskısında “Bu bir veda değil, bir Fatiha’dır” başlığıyla çıktı. Gazetenin sürmanşetinde yönetimine kayyum atanan Haliç Üniversitesi’nin de Mütevelli Heyeti Başkanı da olan Yeni Yüzyıl’ın sahibi Mansur Topçuoğlu’nun “Elhamdülillah ‘bireysel bir Müslüman’ olarak ikinci 28 Şubat’ı yaşadım” sözlerine yer verildi.

Topçuoğlu, şunları söyledi:

“AK Parti sosyolojisi içerisinde yer alan, AK Parti’nin doğrularını destekleyen bireysel bir Müslümanım. Sosyolojik olarak Arap kökenli bir Mardinliyim.Diyarbakır’da doğdum. Kürt kültürüyle büyüdüm. Laz kızıyla evliyim. İstanbul’da Türk kültürüyle yaşayan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım.

Politik olarak Müslüman demokratım. Adaletli, hakkaniyetli, demokratik, çoğulcu, katılımcı, farklılıklara saygılı, özgürlükçü, kimliğinden ya da inancından dolayı yaşam tarzından taviz vermek zorunda kalmayan, kimliğini ve inancını açıkça ifade edebilen, birlikte yaşayabilen bir Türkiye hayaliyle bu gazeteyi çıkardım. Çünkü, Türkiye’nin herkese eşit mesafede durabilen, doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilen, hukukun temel ilkelerine bağlı, evrensel gazetecilik ilkelerine ve ifade özgürlüğüne saygılı, toplumun her kesimini kucaklayan bir gazeteye ihtiyacı olduğuna inandım.

Bu nedenle 5 Kasım 2015 günü ‘Türkiye Hepimizindir’ diyerek sizlerle buluştuk. Okurlarımızdan gelen pozitif telkinler, bize doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Şimdi hayal ettiğimiz bu Türkiye’yi kurmak için birlik olmanın zamanı.”

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 15.05.2016 13:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol