banner200
banner235
banner225
09 Nisan 2016 Cumartesi 14:43
İzzet Çapa, sitem dolu sözlerle Hürriyet'ten istifa etti
banner188
banner213
banner230

İzzet Çapa zor günlerinde yanında görmediği gerekçesiyle Hürriyet gazetesi ile yolunu ayırdı.

Nişantaşı Teşvikiye Caddesi'ndeki ünlü bir kafede Hakan Başaran isimli kişinin bacağından vurulması olayıyla ilgili gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan ünlü işletmeci İzzet Çapa, Hürriyet gazetesinden istifa ettiğini duyurdu.

Kişisel Instagram hesabından bir açıklama yapan Çapa, "Zor zamanlarında insan dostlarını yanında görmek istiyor. Herkesin yolu açık olsun! Dün Hürriyet gazetesine istifamı sundum" dedi.

"Yaşadığım bu kötü günümde bana bir geçmiş olsun telefonunu çok görenlerle aynı yolda yürümeyi ben kendime zul sayıyorum" diyen Çapa, "Lütfen haber yaparken artık 'Hürriyet yazarı' sıfatını kullanmayınız" çağrısı yaptı.

İzzet Çapa'nın istifa dilekçesi şöyle:

Sayın Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin,

Yaşadığım bu kötü günümde bana bir geçmiş olsun telefonunu çok görenlerle aynı yolda yürümeyi ben kendime zul sayıyorum.

Abi- kardeş hukukundan bahsetmek güzel de, yeri geldiği zaman durumun gereğini yapmak icab etmez mi Sedat Bey?

Beni tanımayan insanlarından bile, bu konuda asla suçum olmadığını ve yanımda olduklarını belirten mailler, mesajlar ve telefonlar almama rağmen; beni gayet yakından tanıyanlardan bir telefon gelmemesi elbette incitti beni. İçimde kalmasın, arkasında durup yanında yer aldığınız insanların çoğundan çok daha masumum.

Sağ olsun olayın üzerinden dört gün geçtikten sonra Fikret Ercan lütfedip aradı, halimi hatrımı sordu. Ama kimse "İzzet bu hafta ne yazacaksın?" diye sorma tenezzülünde bulunmadı. Aksine, ortalama bir zekanın anlayabileceği netlikte "Arkandayız ama sen bir süre yedek kulübesinde bekle" mesajını verdi.

Göz altındayken tek telefon hakkım vardı ve bunda da ekip arkadaşımı arayıp "İki gün önce bitirdiğim Hakan Kıran röportajını gönderin gazeteye. Vazifemi yapmamış duruma düşmeyeyim" dedim.

Eminim Hürriyet bana çok şey katmıştır, fakat şahitsiniz ben de elimden gelinin en iyisi yapmaya çalıştım. Ancak görüyorum ki, aynı hassasiyette değiliz. Benim arkamda duramayanlarla bu saatten aynı yolda yürümem söz konusu bile olamaz. Herkesin yolu açık olsun.

İzzet Nuri Çapa

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 09.04.2016 14:43
Anahtar Kelimeler:
ınstagram
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol