banner200
banner222
04 Ağustos 2016 Perşembe 18:23
İzmir 'Cumhuriyet ve Demokrasi' için Gündoğdu'ya akıyor
banner188
banner213
banner230

İzmirliler, saat 19.30'da başlayacak 'cumhuriyet ve demokrasi' mitinginde Gündoğdu Meydanı'nı laiklik ve aydınlanma sloganlarıyla çınlatıp, 'gelincik tarlasına' çevirmeye hazırlanıyor.

CHP, Taksim'in ardından İzmir'de “Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi” gerçekleştiriyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılımıyla Gündoğdu Meydanı'nda gerçekleştirilecek miting, bugün saat 19.30'da başlayacak. Sendikalar, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği, laiklik, Cumhuriyet değerleri ve aydınlanmacılık vurgusunun öne çıkacağı mitinge katılmak isteyenlere belediyeye ait kent içi toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek. Parti bayrakları yerine Türk bayraklarının getirileceği mitingte kent tarihinin en büyük kalabalıklarından birisinin toplanması bekleniliyor.

HAZİRAN ÇAĞRI YAPMIŞTI

Birleşik Haziran Hareketi, CHP’nin çağrısıyla gerçekleşecek İzmir ‘Demokrasi ve Cumhuriyet Mitingi’ne çağrı yapmıştı. İzmir Haziran Meclisi, Laikliği Kazanma başlığıyla yaptığı çağrıda, Türkiye’nin geleceğinin islamcı-gerici fraksiyonların çatışmaları içinde belirlenmesine, darbe girişimi ardından başlayan AKP’nin OHAL içindeki hamlelerine ve bu eksende geliştirilen milli mutabakat arayışına karşı mücadele vurgusu yapıldı.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 04.08.2016 18:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol