banner200
banner222
15 Nisan 2016 Cuma 12:23
İsveç'te Türk bakanın koltuğu 'bozkurtlarla' ilişkisi nedeniyle
banner188
banner213
banner230

İsveç hükümetinin Türkiye kökenli Konut Bakanı Mehmet Kaplan'ın "Bozkurtlar" ve "Milli Görüşçülerle" ilişkileri nedeniyle koltuğu sallantıda.

"Ermeni köpeklerine ölüm" diyen dernek başkanı ile fotoğrafları çıkan Yeşiller Partili bakan Kaplan'ın istifası isteniyor.İsveç koalisyon hükümetinin Yeşiller Partili Konut Bakanı Mehmet Kaplan'ın koltuğu sallanıyor. Konut Bakanı Mehmet Kaplan'ın geçen yıl Türk Bozkurtlar Teşkilatı Başkanı İlhan Şentürk ve geçen hafta Azerbaycan'a destek mitingi konuşmasında "Ermeni köpeklere ölüm" diye konuşan ve tepkiler üzerine istifa etmek zorunda kalan İsveç Türk İşçi Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Barbaros Leylani ile aynı yemek masasında fotoğrafları yayınlanmış, kamuoyunda tepki ile karşılanmıştı. Dün de Mehmet Kaplan'ın "Türk Milli Görüşçüler" ile birlikte fotoğrafının yayınlanması kendi partisi içinden de tepki ile karşılandı.

'nın haberine göre, Konut Bakanı Mehmet Kaplan, çeşitli çevrelerde "aşırı milliyetçiler" ve "aşırı İslamcılarla" ilişki içinde olmakla suçlanıyor.

İsveç Başbakanı Stefan Löfven dün Konut Bakanı Mehmet Kaplan'ın Milli Görüşçülerle fotoğrafının yayınlanmasından önce yaptığı toplantıdan sonra yaptığı yazılı açıklamada “Kaplan çok özenli davranması gerektiğini anladı" dedi.

Başbakan, Mehmet Kaplan'ın son fotoğrafının yayınlanmasından sonra henüz bir yorumda bulunmadı.

Bakanın üyesi olduğu Yeşiller Partisi üyesi eski milletvekili Rebwar Hassan, Mehmet Kaplan'ın partiden ve bakanlıktan istifa etmesini isterken Yeşiller Partisi milletvekili ve Eğitim Bakanı Gustav Fridolin "Mehmet Kaplan yemeğe kimlerin katıldığını bilmiyordu " diyerek parti arkadaşını savundu.

Konut Bakanı Mehmet Kaplan İsveç televizyon kanalı SVT'nin dün akşamki haber programında "Milli Görüşçüler" ve "Bozkurtlarla" olan görüşmelerini savunarak "Değişik dernek temsilcileri ile diyalog içinde olmanın yanlış olmadığını düşünüyorum" diye konuştu.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 15.04.2016 12:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol