banner200
banner235
banner225
26 Mayıs 2016 Perşembe 18:43
İşte Sarraf iddianamesindeki 'Tayyip Erdoğan' bölümü
banner188
banner213
banner230

17/25 Yolsuzluk Operasyonu'nun kilit ismi Rıza Sarraf'ı ABD'de tutuklayan savcı Preet Bharara, soruşturmaya ilişkin yeni belgeler açıkladı. Yeni belgelerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da adı geçiyor.

ABD'deki Rıza Sarraf soruşturmasında çok çarpıcı gelişmeler yaşanıyor. Rıza Sarraf'ı ABD'de tutuklatan New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Bharara, soruşturmaya ilişkin yeni belgeler yayınladı. Söz konusu belgelerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da adı geçiyor.

İŞTE TAYYİP ERDOĞAN'LI BÖLÜM

İddianamede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yer aldığı bölüm şu şekilde:

“... Sarraf ile Erdoğan da dahil üst düzey Türk yetkililer arasındaki yakın bağlantılar, sanığın Türk yardım kuruluşu Togem-Der ile kendi kefalet başvurusunda da övdüğü iş ilişkileri yoluyla kendini gösteriyor. Basında çıkan haberlere göre Togem- Der, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından kuruldu. Dahası, Togem-Der internet sitesinin eklerde sunulan 16 Mart 2016 tarihli görüntüsü Beyhan Nilser Bağış’ı yönetim kurulu üyesi olarak gösteriyor. Bağış, 2013’te, Sarraf’ın tutuklanmasına neden olan yolsuzluk skandalı kapsamında görevinden uzaklaştırılan eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ın eşi.” (Cumhuriyet)

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 26.05.2016 18:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol