banner200
banner222
09 Nisan 2016 Cumartesi 19:23
İsrail: Vatandaşlarımıza yönelik terör istihbaratını Ankara
banner188
banner213
banner230

İsrail'in Türkiye'deki vatandaşlarına yönelik yaptığı 'acil terör saldırısı' uyarısıyla ilgili istihbaratın Ankara'dan alındığı ileri sürüldü.

Sözcü'de yer alan habere göre, İsrail Terörle Mücadele Kurumu, IŞİD’in büyük çaplı bir saldırı hazırlığında olduğunu belirterek, vatandaşlarının Türkiye’yi mümkün olan en kısa sürede terk etmelerini istedi. Seyahat uyarısının, Türk istihbaratının verdiği bilginin ardından yayınlandığı belirtildi.


YAHUDİ OKULLARI VE SİNAGOGLAR HEDEFTE

İsrail basınının haberine göre, Türkiye’de sinagoglar, Yahudi okulları ve anaokulları ile diğer Yahudi kurumlarının IŞİD’in hedefinde olduğuna dair istihbarat verdi. İngiliz SKY News televizyonunun haberine göre, geçen hafta Antep’te yakalanan IŞİD üyeleri, sorguda Beyoğlu’ndaki Büyük Sinagog ve çevresindeki Yahudi okulu ve derneğine saldırı hazırlığında olduklarını söyledi. İngiliz basın kuruluşuna konuşan bir Türk istihbarat yetkilisinin “Bu sadece bir tehdit değil, saldırı aşamasına geçilmiş. Birkaç gün içinde düzenlenmesi planlanmış olabilir.” dedi. Bunun üzerine sinagog ve çevresindeki güvenliğini daha da artırıldığı ifade edildi.

Bu gelişmeler üzerine ise İsrail Terörle Mücadele Kurumu’nun, Türkiye’deki vatandaşlarına ülkeden ayrılmaları için çağrı yaptı. Seyahat uyarısında, “Ülkedeki tüm turistik yerler için çok yakın saldırı tehdidi var.” denildi ve vatandaşların Türkiye’ye seyahat etmemesi istendi. Halen Türkiye’de olanların ise kalabalık turistik mekanlardan uzak durmaları, yerel yetkililerin talimatlarına uymaları ve ülkeyi mümkün olduğu kadar çabuk terk etmeleri istendi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 09.04.2016 19:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol