banner200
banner222
22 Ağustos 2016 Pazartesi 11:43
İsmail Saymaz iddianameyi hatırlattı: IŞİD'in bir hedefi de
banner188
banner213
banner230

CNN Türk'te Başak Şengül'ün sunduğu Gündem Özel programında konuşan Hürriyet gazetesi muhabiri İsmail Saymaz, Gaziantep saldırısının geçtiğimiz aylarda kabul edilen 10 Ekim Ankara Gar katliamı ile ilgili IŞİD iddianamesinde yer aldığını, saldırı planının Antep'te polisin hücre evine yaptığı operasyonda kendisini patlatan Yunus Durmaz'ın bilgisayarından çıktığını söyledi.

İsmail Saymaz şöyle konuştu:

"Geçtiğimiz aylarda Ankara'daki saldırıyla ilgili iddianame kabul edildi. O iddianameye göre üzerindeki bombayı patlatarak ölen Yunus Durmaz'ın evinde bir bilgisayar bulundu. Bilgisayarından bazı notlar elde edildi. Bu notlar, Yunus Durmaz ile örgütün Türkiye sorumlusu olan Suriye'de yaşayan İlhami Bali arasındaki yazışmalardı. Bu yazışmalarda Yunus Durmaz, örgüt liderine düğünlerde bombalı saldırı yapabileceklerini söylediği yer aldı.

Yunus Durmaz'ın yazışmalarında bir sonraki hedef Antalya'da turistlerin gittiği herhangi bir restoran ya da kafedir. Bu yazışmalarda bundan söz ediliyor. Bundan sonraki hedefin turistik bir alan olduğu, buraya çoğunlukla yabancıların gittiği, turistlerin otobüslerle kafileler şeklinde gezdiği yönünde tespitler var. Bu tespitlerde örgüt merkezinden talimat bekleniyor, izin isteniyor. Türkiye turizmini yakın vadede tehlikeye atabilecek bir eylem işaret ediliyor."

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 22.08.2016 11:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol