banner200
banner222
06 Haziran 2016 Pazartesi 16:23
İşitme engelli öğrenciye müdür yardımcılarından dayak
banner188
banner213
banner230

SERBAY MANSUROĞLU - serbaymansur@birgun.net

Engelli çocukların öğretim gördüğü meslek lisesindeki dayak, 2 Haziran Perşembe günü meydana geldi. İşitme engelli 11. sınıf öğrencisi S.Y ile yine işitme engelli bir öğrenci olan bir kız arkadaşı arasında gerçekleşen tartışmayı bahane eden okulun müdür yardımcısı Çağrı Özdemir ve Servet Akın, işitme engelli S.Y.’yi odaya kapatarak dövdü.

BİRİ TUTTU, DİĞERİ YUMRUKLADI

S.Y. ve aynı okulda hem öğrenci servisi hostesi olarak hem de okul temizlik görevlisi olarak çalışan annesi Emine Y.’nin anlatımlarına göre, işitme engelli öğrenci iki müdür yardımcısı tarafından önce okul koridorunda tartaklandı ardından Müdür Yardımcısı Çağrı Özdemir’in odasına götürüldü. İki müdür yardımcısı odanın kapısını kapatıp okul memuru Neziha Arpacı’nın kapıda beklemesini ve başkalarının içeri girmesine engel olmasını istedi. İçeride, müdür yardımcısı Çağrı Özdemir öğrenci S.Y.’yi arkasından kollarını kavrayıp tutarken Servet Akın yumrukla ve tekmeyle dövdü. Odadaki dayak yaklaşık on dakika kadar devam etti.

Olayın okulda duyulması üzerine müdür yardımcısı odasına girmek isteyen anne Emine Y. kapıdaki memur tarafından içeri sokulmadı.

Olaydan hemen sonra çocuğunu okuldan çıkaran anne Emine Y. hastaneden darp ve cebir raporu aldı. Raporda “sağ alnında 2 santim ödem, sol gözün altında 1 santim ödem, sol kolun iki yanında sıkışmaya bağlı lezyon” tespiti yapıldı. Anne Emine Y. oğlunu döven iki müdür yardımcısı ve olayı örtbas etmek isteye kişiler hakkında Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. Durumu anlatmak ve şikayetçi olmak için Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne giden öğrenci velisine şube müdürü Coşkun Artan’ın, hastaneden alınan darp raporuna rağmen “Bundan bir şey çıkmaz. En çok para cezası verirler. Uğraşmana gerek yok” dediği belirtildi.

OĞLUM YÜZDE 50 İŞİTME ENGELLİ

Emine Y. müdür yardımcısı Çağrı Özdemir’in iki yıldan beri oğluyla uğraştığını, Kürt oldukları için kendilerine farklı muamele gösterildiğini, kendilerine potansiyel suçlu gibi davranıldığını söyledi. Anne Emine Y. “ Benim oğlum yaklaşık yüzde elli işitme engelli. Bu çocuk siyaseti nereden bilecek. Oğlumu hep ‘sen dağa mı çıkacaksın’ diye sıkıştırıyorlar. Ben bu çocuğu okulda dövüp yüzünü gözünü morartsınlar diye mi doğurup büyüttüm? Adalet yerini bulana kadar şikâyetimi sürdüreceğim. Çocuğumun eğitim hakkını koruyacağım” dedi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 06.06.2016 16:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol