banner200
banner222
19 Nisan 2016 Salı 12:23
IŞİD'in Kilis'e düzenlediği roket saldısında ölenlerin sayısı
banner188
banner213
banner230

IŞİD kontrolündeki Bab bölgesinden Kilis’e atılan roket hayatını kaybedenlerin sayısı beşe yükseldi.

Yavuz Sultan Selim Mahallesi’ne dün yapılan roketli saldırıda bir Suriyeli çoban Kamil Cerruh ve dört Suriyeli çocuk hayatını kaybetti. Roket mermisinin isabet ettiği bina Fatih Sultan Mehmet Derneğine ait ve binada babalarını savaşta kaybeden yaklaşık 30 çocuk anneleriyle kalıyor. Roketin isabet etmesi sonucu bu binada yaşayan dört çocuk hayatını kaybetti.

Dernek başkan yardımcısı Abdulgani Şevag’ın açıklamasına göre, bir yıldır açık olan üç katlı dernek binasında 9 Suriyeli aile yaşıyordu. Çocukların babaları Suriye’deki savaşta hayatını kaybetmişti. Hayatını kaybeden Suriyeli çocukların cenazelerinin Kilis’te defnedilmesi bekleniyor.

IŞİD'in roket saldırıları

Son saldırıyla birlikte kente 6. kez roket saldırısı düzenlenmiş oldu. Roketatar mermileri nedeniyle ölenlerin sayısı 8’e yükseldi.Kilis’e IŞİD'in tarafından 12 Nisan 2016’da yapılan roketli saldırıda yaralanan belediye işçisi 48 yaşındaki Mehmet Hanifi Sağlam ve bir belediye işçisi hayatını kaybetmişti.Kilis’e 11 Nisan akşamı beş Katyuşa roketiyle yapılan saldırı sonucu 12 kişi yaralanmıştı.7 Nisan’da da Suriye’nin IŞİD kontrolü altındaki bölgesinden Kilis’e iki roket mermisi atılmış ve üç kişi yaralanmıştı.Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 19.04.2016 12:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol