banner200
banner222
17 Ağustos 2016 Çarşamba 13:03
IŞİD'den Gülen ve Erdoğan açıklaması
banner188
banner213
banner230

IŞİD, Türkçe olarak yayınladığı Konstantiniyye dergisinde, 15 Temmuz'daki darbe girişimini yazdı. IŞİD, Fethullah Gülen ve Nurcuların fikir hocası sayılan Said Nursi’yi "kâfir ve tağut" ilan etti.

SoL'un aktardığı habere göre, Fethullah Gülen ve Nurcuların aynı düşüncede olduğunu yazan dergi, "Risale-i Nur’un kaynaklık ettiği cemaatlerden birisi de hiç şüphesiz tuğyan ve fesat cemaati olan Gülen cemaatidir. Fikri kaynaklarını bu sapkın risalelerin oluşturduğu bu Nurcu cemaatlerin arasında neredeyse bir farklılık yoktur. Ve hemen hemen hepsinin genel anlamda küfür, şirk, bidat, sapıklık ve düşünceleri birdir" ifadelerini kullandı.

'ERDOĞAN DA GÜLEN DE TAĞUT'

Darbe girişimi sonrası Erdoğan veya Gülen'in tarafında yer alınmaması gerektiğini savunan IŞİD, dergide şu ifadelere yer verdi:

"Hangi tağutun yanında yer alırsanız alın ister size göre iyi olsun isterse kötü olsun farketmez hepsi de tağuttur ve onların safında yer alan herkes kafirdir. Tağut Erdoğan’ın safında duranların küfrü, tağut Gülen’in safında yeralanların küfründen daha düşük değildir. İslam’ın veya Müslümanların maslahatı gereği Erdoğan veya Gülen’in safında yer almanın caiz olduğunu söyleyenler belamlardır. Onlara itibar edilmez ve sözleri dinlenilmez, kendilerine muvahhid deseler de onlar kafirdir."​

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 17.08.2016 13:03
Anahtar Kelimeler:
DarbeFethullah GülenIŞİD
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol