banner200
banner235
banner225
03 Mayıs 2016 Salı 13:23
IŞİD Cuma hutbesinde Türkiye'den iki ilin ismi: Yeni
banner188
banner213
banner230

Kilis'e yönelik roket saldırılarını yoğunlaştıran IŞİD'in, yeni bir dizi eylem hazırlığı başlattığı öne sürüldü. Haberlere göre IŞİD, geçen Cuma günü okuttuğu hutbelerde Türkiye'yi açıkça hedef aldı.

Suriye'deki savaşı Türkiye'ye doğru genişletmek için hamleler başlatan IŞİD'in canlı bomba saldırılarıyla birlikte adam kaçırma, sabotaj, dernek ve kültür merkezlerine saldırılar gibi eylemler de planladıkları rapor ediliyor.

Güvenlik birimlerine göre, Türkiye'den “hicret” adı altında Suriye'nin IŞİD kontrolü altındaki bölgelerine giden çok sayıda Türk vatandaşı bulunuyor.

Yeni Şafak'ın haberine göre; bomba uzmanı, sabotajcı ve suikastçı olarak yetiştirilen bazı isimlerin ise örgüt yönetimi tarafından Türkiye'ye gönderildiği ve eylem talimatı bekledikleri düşünülüyor. Alınan çok sayıda istihbarat ise operasyona dönüştürüldü ve birçok eylem amacına ulaşmadan bertaraf edildi.

ÖRGÜT İMAMLARI: HEDEFİMİZ GAZİANTEP VE KİLİS
Geçen haftaki Cuma namazında IŞİD imamlarının Suriye'nin IŞİD kontrolündeki bölgeleri olan Bab, Mumbuç, Cerablus bölgelerinde okudukları hutbelerde; Gaziantep, Nizip, Karkamış ve Kilis'in bundan sonra IŞİD'in en büyük hedefleri arasında olduğu duyuruldu.

IŞİD imamları hutbede bu merkezlerde halkın çok yakında mülteci konumuna düşeceğini, bu durumun IŞİD ile Türkiye savaşının yeni bir boyutu olduğunu da öne sürdü. Kilis'e yönelik roket saldırısının artması ve Gaziantep'teki bombalı araçla yapılan intihar saldırısı IŞİD'in harekete geçirildiğinin işareti olarak kabul ediliyor.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 03.05.2016 13:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol