banner200
banner222
02 Nisan 2016 Cumartesi 09:43
Irak Parlamentosu’ndan çok sert Musul mesajı: IŞİD’den de
banner188
banner213
banner230

Topraklarında Irak Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) karşı büyük bir mücadele sürdüren Irak’tan Türkiye’ye bugüne kadar yapılanlardan daha ağır bir suçlama geldi. Parlamento, IŞİD’in elinde bulunan Humus’un IŞİD’den kurtarılmasının aslında Türkiye’nin elinden kurtarmak anlamına geldiğini söyledi.

Irak Parlamentosu Savunma ve Güvenlik Komisyonu’nu dünkü toplantısında, Irak topraklarındaki Türk kuvvetlerini, Irak ordusu ve Haşd Şaabi olarak adlandırılan gönüllü askerlerin “bitireceğini” vurgulayarak, Türkiye’yi terör örgütü IŞİD’i desteklemekle suçladı. Komisyon üyesi Falih Elhazaali, Türkleri Irak’tan çıkarmak için uluslararası talepler dahil siyasi çözümlerin başarısız olduğunu, Türkleri Irak’a sokan “ajanların” olduğunu, bu ajanların hedefinin Irak’ı parçalayarak Türkiye’ye pay çıkarmak olduğunu söyledi.

Hazaali açıklamasında “Iraklı güçler Musul’a girdikten sonra Türkiye’nin önünde iki seçenek olacaktır: Irak’tan çekilmek veya Irak güçleri tarafından askeri olarak çıkarılmak. Musul’u kurtarmak sadece IŞİD’den değil, IŞİD ve Türkiye’den kurtarmak olacaktır” dedi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 02.04.2016 09:43
Anahtar Kelimeler:
İrakTürkiyeTerörIŞİD
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol