banner200
banner222
04 Ekim 2016 Salı 17:03
İlkokul öğrencilerini camiye götürüp ezan okuttular!
banner188
banner213
banner230

Zonguldak'ta, Diyanet İşleri Başkanlığının ilan ettiği "Camiler Haftası" kapsamında ilkokul 3 ve 4'üncü sınıf öğrencileri camiye götürüldü. Camide iki öğrenciye ezan okutuldu.

İl Müftülüğü tarafından düzenlenen etkinlikte Mithatpaşa İlkokulu 3 ve 4'üncü sınıf öğrencileri Merkez Yeni Cami'ye götürüldü. Zonguldak Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Yardımcısı Mustafa Kömü ile Din Hizmetleri Uzmanı Mustafa Havyar, camide çocuklara, "Kitabımızın ve Peygamberimizin adı nedir?", "Kuran-ı Kerim'in ilk emri nedir?", "Günde kaç defa namaz kılınıyor?" gibi dini sorular sordu. Öğrenciler, bildikleri sorulara hep bir ağızdan cevap verdi. Daha sonra 2 öğrenciye ezan okutturuldu. Ardından kız öğrenciler balkonda, erkek öğrenciler cemaatle birlikte öğle namazı kıldı. Şube Müdürü Mustafa Kömü’nün kıldırdığı namazın ardından Kuran ve ilahı okundu.

Mustafa Kömü, "Amacımız, çocuklara camiyi sevdirmek. Cemaatle çocuğun kaynaşmasını sağlamaktır. Çocuklara hem camiyi tanıtıyoruz, hem de 'Bakın ey çocuklar, biz Diyanet İşleri Başkanlığıyız. Biz sizin yanınızdayız. Doğduğunuzda kulağınıza ezan okuyan biziz' diyoruz" dedi.

Kaynak: Birgun.net
Son Güncelleme: 04.10.2016 17:03
Anahtar Kelimeler:
DinCamiDiyanet
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol