banner200
banner222
17 Ağustos 2016 Çarşamba 13:03
İhlas Holding CEO'su Cahit Paksoy gözaltına alındı
banner188
banner213
banner230

İhlas Holding'in CEO olan Cahit Paksoy, 'FETÖ/PDY' soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

Hürriyet'in haberine göre, "FETÖ" soruşturması kapsamında 51 şirkete düzenlenen operasyonda 84 kişi gözaltına alındı. 4 ay önce İhlas Holding’in CEO'su olan Cahit Paksoy’un gözaltına alınmasına gerekçe olarak daha önce Akfa Holding’de görev alması gösteriliyor.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun’un yönettiği, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün yürüttüğü operasyonda İhlas Holding’in CEO’su Cahit Paksoy ile İsmail Aksoy da gözaltına alındı.

‘Gözaltı nedeni şirketimiz değil’

Paksoy, daha önce Akfa Holding’de kısa süre görev aldı. Konu ile ilgili bir açıklama da İhlas Holding’den geldi. Anılan KAP açıklamasında “Bugün bir kısım medyada, Sn. Cahit Paksoy’un gözaltına alındığı haberleri verilir iken, şirketimizin ismi de yersiz olarak haberlerde yer almıştır. Sn. Cahit Paksoy, şirketimiz ile ilgili bir nedenden dolayı gözaltına alınmış değildir. Kaldı ki, Sn. Cahit Paksoy Şirketimizde 18.04.2016 tarihinde çalışmaya başlamıştır ve haberdeki iddiada bu dönemi kapsamamaktadır.

'Şirketimiz ismi altında haberleştirilmesi gerçek dışıdır'

Kendisinin avukatından şifahen aldığımız beyana göre, 2013 yılında, 5 aylık bir süre, gözaltı işlemi yapılan şirkette yönetici olarak bulunmasından dolayı, bilgisine müracaat için davet edilmiştir. Bunun dışında bir durum söz konusu değildir. Şirketimizin, FETÖ terör örgütüne karşı duruşu, bütün kamuoyunun malumudur. Şirketimiz ve faaliyetleri ile hiç bir ilgisi bulunmayan şirket ve bir çalışanımızın eski dönemdeki kısa bir dönem yöneticilik yapmış olmasının, şirketimiz ismi altında haberleştirilmesi de tümü ile gerçek dışıdır” denildi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 17.08.2016 13:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol