banner200
banner222
27 Haziran 2016 Pazartesi 11:03
İçişleri Bakanlığı’ndan soru: Marksist ateist mi atadınız?
banner188
banner213
banner230

İçişleri Bakanlığı’na geçen 27 Mayıs’ta, Çiğli Belediyesi bünyesinde kurulan ÇİBEM’e ilişkin isimsiz ve imzasız ihbar gönderildi. Bu ihbarda, ÇİBEM’de örgün eğitimöğrencilerine yönelik derslik açıldığı belirtilerek, “Bu merkezin başına herkes tarafından Marksist-Leninist ve ateist olarak bilinen Serdal Sandal isimli birinin getirildiği, konuya dair ilanlara ve öğrenci kaydına başlandığı” belirtildi.

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre, örgün eğitim öğrencilerine ve lise mezunlarına ancak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel kurumların eğitim verebileceği savunulan ihbarda, “Bu iş için astronomik rakamlar harcanacağı, kanun ve yönetmeliklerin hiçe sayıldığı, bu sürecin parti propagandası olarak kullanıldığı, bu durumun etüt eğitim merkezleri ile özel eğitim kurslarına dönüşen kurumlar için haksız rekabet ortamının doğduğu” ileri sürüldü.

AKP'Lİ BELEDİYE DE AÇMIŞTI
İçişleri Bakanlığı, ihbarı Çiğli Kaymakamlığı’na yolladı. Kaymakamlığın CHP’li Çiğli Belediye Başkanlığı’na 22 Haziran’da gönderdiği yazıda, bahsi geçen iddiaların incelenerek, 30 Haziran’a kadar İzmir Valiliği’ne sunulmak üzere rapor hazırlanması istendi. ÇİBEM’de okuma yazma kurslarının yanı sıra grafik tasarım, bilgisayar, dijital baskı, sabun ve mum, ahşap, çocuk gelişimi, hasta bakımı, pastacılık, aşçılık ve kuyum alanlarında da eğitim ve sertifika veriliyor. CHP MYK üyesi ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, ÇİBEM’e benzer bir merkezin AKP'li Menderes Belediyesi tarafından da kurulduğunu ve bu merkez hakkında aynı nedenle İzmir 1. İdare Mahkemesi’nde açılan davayı Kasım 2015’te Menderes Belediyesi’nin kazandığını söyledi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 27.06.2016 11:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol