banner200
banner235
banner225
08 Şubat 2016 Pazartesi 17:43
Hüseyin Çelik'ten AKP'ye ve Erdoğan'a sert tepki
banner188
banner213
banner230

AKP’ye bayrak açan ekipte yer alan Hüseyin Çelik, “İstişare, eleştiri ve linç” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Hüseyin Çelik, “Tuvaletlerin kapısının arkasına bile yazılamayacak ifadelerle bize saldırılmasının akıl tutulmasından başka izahı yoktur” dedi.

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı hedef alan açıklamalarının ardından, Arınç’a destek veren isimlerin başında gelen Hüseyin Çelik eleştirilere yazıyla yanıt verdi.

“Bir yerde eleştiri ve tartışma varsa orada gelişme vardır, ortak akıl vardır, hayır ve bereket vardır” diyen Çelik, şöyle devam etti:

“ŞAK ŞAKA, KÜLAH KAPMAK İÇİN TABASBUS VE YALAKALIĞA BIRAKMIŞSA…”

“Eğer eleştiri ve tartışma yerini kayıtsız şartsız tasdik etmeye, ululamaya, şak şaka, külah kapmak için tabasbus ve yalakalığa bırakmışsa orada ortak akıl kaybolmuştur, hayır ve bereket yok olmuş demektir. Eleştiri ve tartışmanın olmadığı yerde önce durağanlık, sonra çürüme başlar.

Yanlış anlaşılmasın istişare, önceden biri veya birileri tarafından kararlaştırılan konuların bir heyete tasdik ettirilmesi değildir. İstişare, her türlü peşin kabulden arınmış bir tartışmayı ve fikir alışverişini gerektirir. Yani miş gibi yapmak istişare olmaz.”

“AK PARTİ GENÇLİĞİNİ BUNDAN TENZİH EDERİM”

Hüseyin Çelik, “Sayın Arınç’ın, benim veya başka bir arkadaşımızın söyledikleri, yazdıkları bazı Ak Partili arkadaşların, bazı kapıkulu gazetecilerinin veya sosyal medya kullanıcısı sözümona troll ve troliçelerin hoşuna gitmeyebilir” dedi.

Linç kampanyasının insanlıkla ve İslamlıkla bağdaşmadığını söyleyen Çelik, şöyle devam etti:

“Bizi bundan dolayı eleştirmek de en tabii haklarıdır. Ancak tuvaletlerin kapısının arkasına bile yazılamayacak ifadelerle bize saldırılmasının akıl tutulmasından başka izahı yoktur. Ben Ak Partilileri ve Ak Parti gençliğini bundan tenzih ederim. Çünkü Ak Parti gençliğinin böyle bir seviyesizliğe alet olmayacağına inanıyorum. Eleştirmekle hakaret etmek, haysiyet cellatlığı yapmak, işi şahsiyata dökmek, insanların aile fertlerine saldırmak, onları paralelci ilan etmek ve nihayet bütün bunları fikrini söyleyen, itirazını medeni bir şekilde dillendiren kişiye karşı bir linç kampanyasına dönüştürmek demokrasiyle de insanlıkla da, islamlıkla da bağdaşmaz.”

ERDOĞAN’A “GÜÇ ZEHİRLENMESİ” GÖNDERMESİ

“Özgüven patlaması ve güç zehirlenmesi” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a göndermede bulunduğu yorumlanan Hüseyin Çelik, “Sitem eden, kırgın olan veya zarar vermemek adına kenarda duran herkese ‘sanki kunduramdan bir çivi düşmüş’ muamelesi yaparsa gün gelir yalın ayak kalmak mukadder olur. Bizden söylemesi” diye yüklendi.

‘NİYE AHMET HAKAN, NİYE HÜRRİYET?’

Hüseyin Çelik, yazısının “Not” düşerek şunları kaleme aldı:

“Ahmet Hakan, geçen Perşembe günü benimle bir söyleşi yaptı ve geçen Cumartesi günü Hürriyet’teki köşesinde bana sorduğu bazı soruları zikredip söyleşinin önümüzdeki Çarşamba günü Hürriyet’te yayımlanacağını yazdı. Bunun üzerine bazı Ak Partili arkadaşlarım beni arayarak ‘niye Ahmet Hakan, niye Hürriyet?’ diye sordular. Ben de onlara ‘diğerlerinden teklif geldi de biz mi red ettik.’ dedim.”

SADULLAH ERGİN DE PAYLAŞTI

AKP’li eski Bakan Sadullah Ergin de Hüseyin Çelik’in yazısını “Dostça serzenişler” mesajıyla Twitter’da paylaştı. (odatv)

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 08.02.2016 17:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol