banner200
banner235
15 Nisan 2016 Cuma 12:23
HUDER Başkanı: Bahçeli 'başkanlık kötü bir şey değil' dedi
banner188
banner213
banner230

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yaptığı özel görüşmeyle gündeme gelen Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Başkanı Hüseyin Kaya, Bahçeli'nin kendilerine "başkanlık sisteminin kötü bir şey olmadığını" söylediğini açıkladı. Görüşme talebinin Bahçeli’den geldiğini söyleyen Kaya, Bahçeli'nin anayasa için uzlaşma sağlanabileceğini ve Meclis'ten geçebileceğini belirttiğini de açıkladı.

Karar gazetesinden Eyüphan Kılıç'ın haberine göre, Kaya, "Sağ olsun nezaket gösterip bizi aradı, arayınca da icabet etmemek olmazdı. Hazırlıksız yakalandık, gittik. Fotoğraf çektirdik"diye konuştu.

"Bahçeli uzlaşma sağlanacağını söyledi"

Bahçeli ile "Türkiye'nin hukuk ve terör sorununu, Türkiye'nin bize ait bir metinle yönetilmesi gerekliliği" üzerine konuştuklarını dile getiren HUDER Başkanı Kaya, görüşmeyle ilgili şunları anlattı:

"Sayın Bahçeli'nin cümlelerinden, Türkiye'nin daha iyi bir yönetim şekliyle yönetilmesi konusunda bir düşüncesi olduğu izlenimi edindik. Daha önce de anayasanın Meclis'ten çıkabileceğini söylemişti bize. Bir uzlaşma sağlanabileceğini söylemişti. Başkanlığın kötü bir şey olmadığını ve fakat başkanın tasarrufuyla ilgili sıkıntıların oluşabileceği kaygısı dışında sistem olarak başkanlığın olmaması yönünde bir şey söylemedi. Biz de aynı doğrultuda görüşlerimizi ilettik."

Kaynak: Birgun.net
Son Güncelleme: 15.04.2016 12:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol