banner200
banner222
11 Eylül 2016 Pazar 17:03
HDP'nin Cizre, Sur ve Silopi için topladığı yardımlara el
banner188
banner213
banner230

HDP'nin Edirne'de Cizre, Sur ve Silopi'de dağıtılmak üzere topladığı gıda, battaniye ve giyim eşyalarından oluşan yardım malzemelerine, izinsiz olduğu gerekçesiyle el konuldu.

Edirne'de Batı (Rojava) Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İstanbul Şubesi tarafından toplanan aralarında gıda, battaniye ve giyim malzemelerinin de bulunduğu bir kamyon yardım malzemesine, izinsiz toplandığı gerekçesiyle polis ekiplerince el konuldu.

'nın aktardığına göre, Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri, önceki gece karton kutularla dolu bir kamyonu şüphe üzerine durdurdu. Araçta yapılan incelemede kartonların içerisinde yasal izni olmadan "Rojava Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İstanbul Şubesi" tarafından toplandığı belirlenen salça, makarna, bebek bezi, battaniye ve giyim malzemeleri bulundu. Kamyon sürücüsü M.B. ifadesi için Edirne Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, yardım toplama işlemleriyle ilgili herhangi bir yasal izinlerinin bulunmadığı bildirildi.

HDP'liler toplayıp, paketlemiş

HDP Edirne Merkez İlçe Başkanı Selahattin Karatoprak'ın sosyal medya üzerinde paylaştığı fotoğraflardan yardım malzemelerinin Cizre, Sur, Silopi'ye gönderilmek üzere toplandığı anlaşıldı. Yardımların HDP Edirne teşkilatınca toplandığı ve parti binasında kartonlara konulduğu belirlenirken, HDP Edirne Merkez İlçe Başkanı Selahattin Karatoprak'ın paylaştığı fotoğrafların altına, "Cizre, Sur, Silopi halkıyla dayanışma kampanyası bünyesinde yapmış olduğumuz gıda ve battaniye çalışmasını tamamladık. Bundan sonra da bu yönde çalışmalarımız olacaktır. Herkesi bu konu hakkında duyarlı olmaya ve bölge halkıyla dayanışmaya çağırıyoruz" diye yazdığı görüldü.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 11.09.2016 17:03
Anahtar Kelimeler:
CizreEdirneBebek
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol