banner200
banner216
08 Şubat 2016 Pazartesi 09:02
HDP'li Sarıyıldız: Cizre'de 30'a yakın kişi yanmış halde bulundu
banner188
banner213

Cizre'de bulunan HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, bir binada mahsur kalan onlarca kişinin devlet güçleri tarafından katledilerek vahşi bir katliam yapıldığını söyledi.

Cizre'den ANF'ye bilgi veren Şırnak milletvekili Faysal Sarıyıldız, "Bir binada 30'a yakın kişinin yanmış halde bulundu. Bedenlerinde kurşun izi yok" dedi.

Yapılan katliama ilişkin henüz detayların kendilerine ulaşmadığını belirten Sarıyıldız Cizre'deki son duruma ilişkin şu bilgileri verdi: "Binaların ikincisinde çoğu yaralı 62 insan olduğu bilgisi mevcuttu bizde. Onlarcasının katledildiği kesin. Zaten daha önce 9 kişi yakılarak katledilmişti. Bir çocuk kapıda infaz edilmişti. Katledilenlerin cenazeleri de bu binada bulunuyordu. Şimdi de Petrol'ün arkasındaki evde 30'a yakın kişinin yanmış halde bulunduğu ve bedenlerinde kurşun izi olmadığı bilgisi bize ulaştı."

Sarıyıldız, son yılların en büyük katliamı yapıldığını ve bu vahşetin asla unutulmayacağını vurguladı.

Diğer yandan, Cizre Devlet Hastanesi personelini bir odaya kapatan polisin, infaz ettiği yaralıların cenazelerini hastaneye getirdiği öğrenildi. Polisin sabah saatlerinde de hastaneden çok sayıda ceset torbası aldığı belirtildi.

Kaynak: Birgun.net
Son Güncelleme: 08.02.2016 09:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner212