banner200
banner235
banner225
14 Mart 2016 Pazartesi 13:43
HDP'den İstanbul Newroz'u açıklaması
banner188
banner213
banner230

HDP İstanbul İl Eş Başkanı Cesim Soylu ve İstanbul Nevruz Miting Tertip Komitesi üyeleri, 20 Mart Pazar günü Bakırköy pazar alanında yapmayı planladıkları Newroz kutlamasıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Figen Yüksekdağ da katılacak
İstanbul Valiliği'ne gerekli başvuruları 10 gün önce yaptıklarını belirten Komite Başkanı Suat Çorlu, "Geçtiğimiz hafta içinde etkinliğimiz ile ilgili bütün dosya tamamlanarak valiliğe iletilmiş oldu. Şuan sadece hem valilikle hem de alanla ilgili yapacağımız güvenlik toplantıları ve hazırlıklar için beklemek durumundayız. Yapılması gereken bütün yasal başvurular tamamlanmış durumda. Hem valilikle hem de emniyetle yaptığımız görüşmelerde, şu an için herhangi bir pürüzün ve sıkıntının olmadığına dair bize bilgilendirmelerde bulundular. İstanbul Newrozumuza HDP Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ ve Demokratik Bölgeler Partisi Eş Başkanı Kamuran Yüksek konuşmacı olarak katılacak" dedi.

Bayram havasında karşılamıyoruz
Newroz etkinliği için Bakırköy pazar alanını kendilerinin tercih ettiğini söyleyen HDP İstanbul İl Eş Başkanı Cesim Soylu ise, "Ne yazık ki Newroz Bayramı'nı hiç de bir bayram havasında karşılamıyoruz. Hergün yeni bir olayla yeni bir acıyla uyandığımız böylesi bir süreçte Newroz'u karşılıyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 14.03.2016 13:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol