banner200
banner235
banner225
06 Ekim 2016 Perşembe 17:03
HAZİRAN'dan Ankara Laiklik Forumu
banner188
banner213
banner230

Birleşik HAZİRAN Hareketi, Laikliği Kazanacağız Forum'ları Ankara'da sürüyor. 2 Ekim'de İstanbul'da toplanan Forum, 7 Ekim Cuma akşamı Ankara'da toplanacak. Ankara'da gerçekleşecek Forum'da açılış konuşmasını Korkut Boratav gerçekleştirilecek. Haziran Hareketi Yürütme Kurulu Üyesi Gökhan Günaydın ve Av.Gökce Bolat'ın Laiklik ve OHAL süreci hakkındaki konuşmalarının ardından Forum bölümünde Laikliği Kazanalım mücadele ve eylem programının oluşturulması üzerine kurum temsilcileri ve katılımcılarla bir tartışma gerçekleştirilecek.

HAZİRAN'ın foruma çağrı metni şöyle:

"Ülkemiz, 14 yıllık AKP iktidarı döneminde koyu bir karanlığın içine sürüklendi. Cumhuriyetin ilerici kazanımlarının ve insanlığın ortak değerlerinin adım adım yok edildiği bir süreç yaşandı. Her türlü özgürlük talebi zorla bastırıldı.

Laiklik de içinde olmak üzere özgürlükler alanına ilişkin sürdürülecek mücadelenin birbirinden koparılamaz şekilde iç içe geçtiği, barış talebinin, emek savunusunun diktaya karşı mücadeleden ayrı ele alınamayacağı bir süreç yaşıyoruz.

Bu karanlığı, ancak ve ancak ilerici ve devrimci güçlerin birleşik mücadelesiyle dağıtabiliriz.

Sizleri 7 Ekim Cuma günü gerçekleştireceğimiz Laikliği Kazanacağız Forumu’na katılmaya, sesimize ses, gücümüze güç katmaya çağıyoruz.

Yaşasın Devrimci Dayanışma!

Yaşasın Hakın Birleşik Mücadelesi!"

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 06.10.2016 17:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol