banner200
banner222
28 Nisan 2016 Perşembe 18:23
HAZİRAN üyelerini tahrik eden faşistlere sahip çıkan MHP'den
banner188
banner213
banner230

Uşak'ta Meclis Başkanı'nın 'Laiklik' açıklamasını protesto eden Birleşik Haziran Hareketi üyelerini faşist bir grubun tahrik etmeye çalışmasıyla başlayan tartışmaya ÖDP ve MHP il başkanları da katıldı. ÖDP İl Başkanı, ülkücü grubun HAZİRAN üyelerini protesto esnasında taciz ve tahrik etmesi üzerine bir açıklama yaptı.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın tartışma yaratan "Yeni anayasada laiklik maddesi olmamalı" sözlerine tepki gösteren Birleşik Haziran Hareketi üyelerini tahrik etmeye çalışan ülkücü grup arasında 26 Nisan Salı günü gerilim yaşanmıştı.

Olayın ardından Birleşik Haziran Hareketi adına basın açıklaması yapan Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) İl Başkanı Mahmut Uludağ, "Bir dönem HDP'lilere de saldırıldığı gibi Tiritoğlu Parkı'nda faşist, gerici, yobaz, tarikatçılar gençlerimizin yaptığı eylemin sonrasında önlerini keserek saldırmaya çalıştı. Onlar bir dönem HDP'lilere saldırdıkları gibi olacağını sandılar ama biz Uşaklıyız. Biz Uşak'ın 12 Eylül öncesini de sonrasını da çok iyi biliriz. Bir devrimcinin kılına zarar geldiğinde 5 faşist bedel olacaktır. Bunu bilerek davransınlar" demişti.

MHP'Lİ BAŞKANA GÖRE, ÖDP VE AKP'NİN AMAÇLARI ORTAK

Uludağ'ın basın açıklamasının ardından, MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay da bir açıklama yaptı. Kuruçay, "TBMM başkanının yapmış olduğu açıklamayı sözde protesto etmek amacıyla alana giden grup, parkta oturmakta olan ülkücülere küfür ve hakaretler yağdırmış, sopaları göstererek orada bulunan birkaç arkadaşımız ve vatandaşımızı tahrik etmiştir. Malum grubun geçmişten bugüne kadar bu tür tahrik edici provokatif eylemler konusunda, sabıkaları çok kabarık olduğu herkesçe malumdur. Asıl komik olan ise sözde protesto eden bu grup ile protesto edilen AKP Hükümetinin ortak amaçları Türkiye Cumhuriyetinin temel ilkelerini yıkmak olduğu Türk milletinin malumudur" dedi. ()

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 28.04.2016 18:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol