banner200
banner222
25 Temmuz 2016 Pazartesi 16:25
HAZİRAN: Taksim'i selamlıyoruz, bu daha başlangıç...
banner188
banner213
banner230

Darbe ve sivil dikta karşıtlığının öne çıktığı ‘Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi’nin ardından yazılı açıklama yapan Birleşik Haziran Hareketi, "24 Temmuz Pazar günü Taksim meydanını dolduran yüz binler, “ne darbe ne dikta” diyerek dinci gericiliğin ve faşizmin hiçbir türüne geçit vermeyeceklerini haykırdı" dedi.

HAZİRAN'ın yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:


"TAKSİMİ SELAMLIYORUZ… BU DAHA BAŞLANGIÇ MÜCADELEYE DEVAM

24 Temmuz Pazar günü Taksim meydanını dolduran yüz binler, “ne darbe ne dikta” diyerek dinci gericiliğin ve faşizmin hiçbir türüne geçit vermeyeceklerini haykırdı.

AKP iktidarı, CHP’nin çağrıcısı olduğu ve toplumsal muhalefetin geniş kesimlerinin katılacağı belli olan mitingi sabote etmek ve “darbeye karşı milli mutabakat” görüntüsü yaratmak için yaptığı bilinçli müdahalelerden sonuç alamadı. AKP’nin planları, Taksim’i dolduran ilerici yurttaşlarımızın ve sol/sosyalist hareketin mücadeleleri sonucunda boşa düşürüldü.

Taksim meydanına damgasını vuran bu iradeyi selamlıyoruz.

Bu, eşit, özgür ve laik bir ülkede, barış içerisinde bir arada yaşama iradesidir. Bu irade karanlığın en koyu olduğu zamanda bile boyun eğmeme, dik durma, mücadele etme iradesidir.

Bu irade AKP-Saray rejimini reddetme iradesidir.

Ülkemizin geleceği, AKP/Saray rejiminin kendini meşrulaştırma, güçlendirme girişiminin ifadesi olan ‘milli mutabakatta’ değil TAKSİM meydanının iradesinde ve çağrısındadır.

Bu çağrıyı büyüteceğiz. Haziran Türkiye’sini kuracağız.

Birleşik HAZİRAN Hareketi"

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 25.07.2016 16:25
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol