banner200
banner235
banner225
02 Ekim 2016 Pazar 18:44
HAZİRAN: Gerici ve yobazlara karşı mücadelemiz sürecek
banner188
banner213
banner230

Birleşik Haziran Hareketi, yurt genelinde yürüttüğü Laikliği Kazanacağız kampanyası kapsamında Laikliği Kazanacağız Forumu'nu düzenliyor. HAZİRAN'ın 'Emek ve demokrasi mücadelesi dostları'na sunduğu çağrı metniyle yurttaşlar Şişli Kent Kültür Merkezine akın etti.

Laikliği Kazanacağız Forumu açılış konuşmasını yapan CHP Kadıköy Gençlik Kolları eski Başkanı Burkay Düzce "AKP'nin cemaatlerle hesaplaşmaktan daha çok Cumhuriyet'e karşı yarım kalan tasfiye sürecini devam ettirdiğini" ifade etti.

Burkay Düzce sözlerine şöyle devam etti:

"Cumhuriyet kavgasını daha ileri götürmek, laiklik şiarını daha fazla yükseltmek için ilkini Eskişehir'de yaptığımız Laiklik ve Aydınlanma Sempozyumu'nun ikincisini İstanbul'da yapmanın gururunu taşıyoruz.''

* Foruma konuşmacı olarak katılan yazar Özgür Mumcu HAZİRAN'ın Laiklik bildirisini okudu.

Programa katılan HTKP Genel Başkanı Erkan Baş da Genel Yürütme Kurulu adına konuştu. Baş yaptığı açıklamada; "Cemaat de AKP de halk düşmanı, bu gerici ve yobazlara karşı mücadelemiz sürecek. HAZİRAN'ın bu odaklara ve AKP karanlığına karşı kavgası sürecek. Tarihsel bir dönemden geçiyoruz her anımızı bu alçaklığın iktidarını devirmek için uğraşıyoruz. 15 Temmuz'da da şunu gördük halktan başka hiçbir odaktan medet umamayız." ifadelerine yer verdi.

HAZİRAN'ın çağrısı şu şekilde:

"Sevgili Emek ve Demokrasi Mücadelesi Dostları;

Ülkemiz, 14 yıllık AKP iktidarı döneminde koyu bir karanlığın içine sürüklendi. Cumhuriyetin ilerici kazanımlarının ve insanlığın ortak değerlerinin adım adım yok edildiği bir süreç yaşandı. Her türlü özgürlük talebi zorla bastırıldı.

Geçtiğimiz günlerde "Laikliği Kazanacağız" eksenli olarak başlatmış olduğumuz mücadele doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz bildiri dağıtımlarına, devlet, şiddet kullanarak müdahale etti, çok sayıda arkadaşımız göz altına alındı.

Laiklik de içinde olmak üzere özgürlükler alanına ilişkin sürdürülecek mücadelenin birbirinden koparılamaz şekilde iç içe geçtiği, barış talebinin, emek savunusunun diktaya karşı mücadeleden ayrı ele alınamayacağı bir süreç yaşıyoruz.

Bu karanlığı, ancak ve ancak ilerici ve devrimci güçlerin birleşik mücadelesiyle dağıtabiliriz.

Sizleri pazar günü gerçekleştireceğimiz Laikliği Kazanacağız Forumu'na katılmaya, sesimize ses, gücümüze güç katmaya çağıyoruz.

Yaşasın Devrimci Dayanışma!

Yaşasın Emek, Demokrasi ve Özgürlük Güçlerinin Birleşik Mücadelesi!"

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 02.10.2016 18:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol