banner237
18 Ağustos 2016 Perşembe 17:23
Hapishanelerdeki ziyaretlerle ilgili yönetmelik değişti

Darbe girişiminin ardından hapishanelerdeki değişikliklere bir yenisi daha eklendi, hükümlü ve tutukluların ziyaret edilmesini düzenleyen yönetmelik değişti. Buna göre FETÖ'ye yöneltilen suçlamalardan cezaevinde bulunan hükümlü ve tutuklular ile bazı siyasi suçlardan cezaevinde bulunanlara, idare ve gözlem kurulunun kararıyla iki ayda bir açık görüş yaptırılacak.

"Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, milli savunmaya, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk ile terör suçlarından" hükümlü ve tutuklular için ceza infaz kurumlarındaki açık görüşler idare ve gözlem kurulu kararıyla iki ayda bir yaptırılabilecek.

"Hükümlü ve Tutukluların Ziyaret Edilmeleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik", Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Düzenlemeyle Yönetmeliğin hükümlü ve tutukluların görüşmelerinin esaslarını belirleyen maddesine ek yapıldı.

Buna göre, kurum mevcudu ve düzeni dikkate alınarak, TCK'nın, "Devletin Güvenliğine Karşı Suçlar", "Anayasal Düzene ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı Suçlar", "Milli Savunmaya Karşı Suçlar", "Devlet Sırlarına Karşı Suçlar ve Casusluk" ile Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçlardan hükümlü ve tutuklular için ceza infaz kurumlarındaki açık görüşler, idare ve gözlem kurulu kararıyla iki ayda bir yaptırılabilecek.

Kaynak: Birgun.net
Son Güncelleme: 18.08.2016 17:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol