banner200
banner225
28 Nisan 2016 Perşembe 14:43
Halk oyunlarına 'zina' diyen müdür yardımcısına tayin!
banner188
banner213
banner230

Sosyal medya hesabından halk oyunu oynayan öğrencilerin fotoğrafı hakkında "Bu şekildeki bir halk oyununun neresi İslam’a uygun?" diyen Malatya Gazi Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı N.T., başka bir okula yine müdür yardımcısı olarak atandı.

Sosyal medya hesabından halk oyunlarına 'zina' vurgusu yapan N.T. şu ifadeleri kullanmıştı: "Allah aşkına şu güzelim memleketimizin hangi yöresinde böyle kızlı erkekli halk oyunu maalesef gençlerimize çocuklarımıza halk oyunları adı altında 'Halt' oyunları oynatılıyor. Hangi baba 16-17 yaşındaki kızının elini bir erkeğin diz dize göz göze sarmaş dolaş halk oyunu oynamasını ister. Namusu için cinayet işleyen baba, bura izin verir mi? Bence de vermez. Bu şekildeki bir halk oyununun neresi İslam’a uygun? Geleneksel kıyafetler giyince bu durum helal mi oluyor? İslam da ki zina mevzusunu iyi okumalı ey ana babalar."

Bu paylaşımın haber olarak yayınlanması ardından tepkiler alan N.T hakkında, idari soruşturma başlatılmıştı. Malatya Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, idari tedbir olarak N.T.'nin Yeşilyurt İlçesi’nde başka bir okula yine Müdür Yardımcısı olarak görevlendirildiğini, soruşturmanın devam ettiğini söyledi. Facebook hesabında, CHP’ye ağır küfürler de de bulunan N.T, CHP’nin konuyu meclis de gündeme getirmesi üzerine, hesabındaki paylaşımları silmişti. CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz,"Bu müdür yardımcısını daha merkez de bir okula müdür yardımcısı yapmışlar. Yani terfi ettirmişler. Yazıklar olsun. Biz bu işin peşini bırakmayacağız" dedi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 28.04.2016 14:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol