banner200
banner222
31 Ocak 2016 Pazar 13:42
Hakaret davası bilançosu: Erdoğan öncekileri katladı, AKP suçu
banner188
banner213
banner230

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Meclis’in önceki günkü oturumunda şunları söyledi: “Anayasamızda, bizim devletimizde Cumhurbaşkanı’nın özel bir konumu vardır, devleti ve milletin bütünlüğünü temsil eder. Ama Sayın Cumhurbaşkanı’nın uygulamasına baktığımızda, devletin ve milletin bütünlüğünü temsil etmekten öte, devleti ve milleti kutuplaştıran ve her gün bir siyasi partinin en üst seviyeden propagandasını yapar durumdadır. Bakınız, biz merak ettik; Sayın Abdullah Gül’ün görevinin son 1.5 yılında 139 kişiye dava açılmış, Sayın Ahmet Necdet Sezer’e hakaretten görevinin son 1.5 yılında 26 kişiye dava açılmış. Ancak Sayın Cumhurbaşkanı açısından son 1.5 yılda 1300’ün üzerinde kişiye dava açılmış.”

AKP: SOSYAL MEDYA YOKTU

Hürriyet'ten Tuncay Yılmaz ve Rıfat Başaran'ın haberine göre AKP Afyonkarahisar Mliletvekili Ali Özkaya, “Sosyal medya yoktu o zaman. İşin özü sosyal medya” diye itiraz etti. AKP Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, “Hakaretlerin önemli bir kısmı oradan geliyor” derken, Özkaya da, “100 davanın 95’i sosyal medya” dedi. CHP’li Emir de, “Sayın Cumhurbaşkanı, ne Abdullah Gül gibi ne daha öncekiler gibi anayasal konumunun içine sığamamıştır” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NA SUÇ DUYURULARI ORGANİZE
CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na AKP teşkilatının suç duyurusunda bulunmasıyla ilgili “Hiçbir hukuki dayanağı yok. AKP’nin yürütmeye çalıştığı bir algı operasyonu. Cumhurbaşkanının hukuksuzluklarının üzerini örtmeye çalışılıyorlar. Cumhurbaşkanı ve AKP’nin ortak organizasyonu” diye konuştu.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 31.01.2016 13:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol