banner200
banner222
31 Mayıs 2016 Salı 20:23
Gülen'in Erdoğan'a açtığı davaya ret
banner188
banner213
banner230

Fethullah Gülen'in, başbakanlığı döneminde çeşitli tarihlerdeki konuşmalarında ‘kişilik haklarını ihlal ettiği' iddiasıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine açtığı 100 bin liralık manevi tazminat davası reddedildi.

Ankara 9. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya, Gülen'in avukatı Talha Aksoy ve Erdoğan'ın avukatı Burhanettin Sevencan katıldı.

Sputnik'te yer alan habere göre; Avukat Aksoy, duruşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde AK Parti'nin Muğla, Kırıkkale, Elazığ ve Malatya mitinglerinde yaptığı konuşmalarda müvekkilinin kişilik haklarının saldırıldığını ileri sürerek davanın kabulüne karar verilmesini istedi.

Erdoğan'ın avukatı Burhanettin Sevencan ise Gülen hakkında tüm soruşturmaların ve niteliklerinin dava dosyasında olduğunu belirterek, "Müvekkilimin beyanının da görünen gerçekliğe ve duruma uygun olduğu açıktır. Ayrıca davacı Gülen hakkındaki yakalama kararı da bu durumu açıkça ortaya koymaktadır. Davanın reddine karar verilmesini talep ediyoruz" dedi.

Hakim Verda Çiçekli, davanın reddine karar verdiğini belirtti.

Dava dilekçesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2 Mart, 3 Mart, 4 Mart ve 6 Mart 2014'teki AK Parti mitinglerinde yaptığı konuşmalarda, Gülen'in ‘kişilik haklarına saldırıldığı' ileri sürülerek, 100 bin lira manevi tazminat talep edilmişti.Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 31.05.2016 20:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol