banner200
banner222
28 Temmuz 2016 Perşembe 14:43
Gülen’in asker arkadaşının oğlunun dükkanı kapatıldı
banner188
banner213
banner230

Sakarya’ya bağlı Hendek’te örgüt lideri Fethullah Gülen’in asker arkadaşının oğlu Nurullah Dinçer’e ait iki işyeri mühürlenerek kapatıldı.

Nurullah Dinçer, ‘Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sevgisiyle’büyüdüğünü belirterek, kurunun yanında yaşın yanmasına izin verilmemesini istedi.

’da yer alan habere göre, Gülen’in asker arkadaşı Mehmet Dinçer’in oğlu Nurullah Dinçer’e ait telefon bayii ve bilgisayar mağazası zabıtalarca kapatıldı. Haberde, Dinçer’in dükkanlarının neden kapatıldığı anlatılmazken, Dinçer, Erdoğan’a seslenerek yardım istedi.

Hendekli esnaf, “Sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum; Cumhurbaşkanım ben yıllar boyu sizin sevginiz, sizin aşkınızla yetiştim. Allah sizden ebediyen razı olsun, Allah sizi başımızdan eksik etmesin. Ben bu işin içerisinde zerre kadar olmadım. 17 Aralık tarihine kadar siz ne kadar pişmansanız, biz de o kadar pişmanız. 17 Aralık’tan sonra zaten bunların iç yüzünü görünce ben kesinlikle ne onların safına girdim, ne onların tarafını tuttum. Buna şahitlerim var” dedi.

Dinçer, Erdoğan’a olan sevgisini de şu sözlerle anlattı: “Babam Fethullah Gülen’in askerlik arkadaşıdır. Biz 17 Aralık’tan önce Amerika’ya gidecektik onu ziyarete, ama bu olay olunca babam aynen şunu söyledi, ‘Oğlum ben onun yanına gidersem o da bana başbakan şöyle yaptı, böyle yaptı derse ben onu nasıl haklı bulacağım. Ben nasıl böyle bir başbakana, böyle helal süt emmiş, Allah ondan ebediyen razı olsun ben onun hakkında nasıl ileri geri konuşurum’ dedi. Biz de Amerika’ya gitmekten vazgeçtik. Sayın Cumhurbaşkanım kurunun yanında yaşın yanmasına inanıyorum siz hiçbir zaman izin vermezsiniz. Kararı size bırakıyorum. Karar milletindir yapacak bir şey yok. Allah hakkımızda hayırlısın versin.”

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 28.07.2016 14:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol