banner200
banner222
01 Ağustos 2016 Pazartesi 13:03
Gülen darbe girişimini 'Hollywood filmine' benzetti
banner188
banner213
banner230

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve hükümet yetkilileri, darbe girişimini Gülen’in planladığını açıklamış, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde ve kamuda Gülen Cemaatine mensup çok sayıda kişi gözaltına alınmış, tutuklanmış ve haklarında adli ve idari soruşturma başlatılmıştı.

CNN International’da Fareed Zakaria’nın sunduğu GPS programında konuşan Gülen, darbe girişiminde başrole sahip olduğunu olduğunu reddederek, “Türkiye’ye dönmek içinden çıkılmaz bir mesele ama çözülmesi imkansız bir konu değil. Önemli olan Türkiye’nin bunu hukuk çerçevesinde yapıp yapmayacağı. Eğer bir telefon konuşması varsa, bu ithamın onda biri bile doğruysa, başımı öne eğip ‘Doğruyu söylüyorlar. Bırakın beni alsınlar. Bırakın beni assınlar’derim” dedi.

Diken'in haberine göre Gülen, darbe girişiminin arkasında kendisinin olduğuna dair kamuoyu araştırmasına “Muhalif düşünen tek bir medya kalmadı. Tüm medya tek sesli hale geldi” diye yanıt verdi.

‘Darbe değil, tiyatro

Darbe girişiminin Hollywood filmi gibi olduğunu savunan Gülen,“Darbeden çok Hollywood filmine benziyor. Sahnelenen bir senaryoya benziyor. Zaten planladıkları bir şeyi ortaya koyuyorlarmış gibime geliyor. Darbeye benzeyen bir tarafı yok” diye konuştu.

Darbeye karışanlar arasında kendisine sempati duyanların da olabileceğini söyleyen Gülen, Erdoğan’a da “İnşallah Allah karşısına bu günahları ile çıkmaz” diye seslendi.

ABD’ye çağrı yapmıştı

Türkiye’ye iadesini istediği Gülen, daha önce ABD yönetimine “Erdoğan’ın istediğini verme arzusu anlaşılabilir ancak ABD buna direnmeli” diye seslenmişti.

ABD’nin Pennsylvania eyaletine bağlı Saylorsburg kasabasındaki çiftlik evinde basın toplantısı düzenleyen Gülen, “Askeri müdahaleye hiçbir zaman olumlu gözle bakmadım. Demokrasi bu yöntemle sağlanmaz” demişti.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 01.08.2016 13:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol