banner200
banner235
banner225
27 Temmuz 2016 Çarşamba 15:43
Gri pasaportta yeni uygulama
banner188
banner213
banner230

Gri (hizmet) pasaport taşıyan gazeteciler, "yurt dışına çıkışlarda mahsur olmadığı" şeklinde onay yazısını çalıştıkları kurum yerine artık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nden alarak yurt dışına çıkabilecek.

Habertürk'ten Gökhan Artan'ın haberine göre; Darbe girişimi sonrası darbecilerin yurt dışına çıkışının önlenmesi için pasaportlarla ilgili alınan önlemler kapsamında gazetecilerle ilgili de bazı düzenlemelere gidildi. Buna göre 17-23 Temmuz arası gri pasaportu bulunan ve bu pasaportla yurt dışına çıkacak gazeteciler kurumlarından onay yazısı alarak çıkabiliyordu. Şimdi ise gri pasaportlu gazeteciler Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nden "Yurt dışına çıkışlarda mahsur olmadığı" şeklinde onay yazısı alarak yurt dışına çıkabilecek.Yeni uygulamadan habersiz olan gri pasaportlu gazeteciler de sınır kapılarında sorun yaşamaya başladı.

BİR GAZETECİ UÇAMADI
Atatürk Havalimanı pasaport kontrol noktasına bugün gelerek elinde kurumdan aldıkları onay yazısı ile yurt dışına çıkmak isteyen gri pasaportlu bir gazeteci de BYEGM yazısı olmadığı için yurt dışına çıkamadı. Gazeteci yazıyı alamadığı için uçamadı. Hususi ve hizmet damgalı pasaport hamili kamu görevlileri mensubu bulunduğu makamın yetkili amirinin vereceği yurt dışına çıkmalarında mahsur olmadığına dair belgeyi hudut kapılarında ibraz etemeleri halinde yurt dışına çıkış yapabiliyorlar. Hizmet pasaportunu hangi kurumdan aldıysa bu kişiler o kuruma başvurması gerekiyor

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 27.07.2016 15:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol