banner200
banner222
04 Ağustos 2016 Perşembe 22:23
Gericiliğe karşı çıkan sağlık emekçileri, FETÖ'cü diye açığa
banner188
banner213
banner230

Bursa’da 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma ve işten çıkarmalarda, yıllarca gericiliğe karşı mücadele eden KESK üyeleri de açığa alındı. Adeta cadı avına dönüşüp muhaliflere yönelmeye başlayan uygulamalara dün bir yenisi daha eklendi.

Uludağ Üniversitesi’nde SES üyeleri açığa alındı. Uludağ Üniversitesi’nde açığa alınan isimlerden Sağlık Emekçileri Sendikası üyesi İsmet Gemici, “Yıllar boyunca cemaatçiliğe, her türlü kayırmacılığa karşı emeğin haklarını savunduk. Şimdi FETÖ/PDY operasyonu diye başlatılan sürece bizleri de dahil etmek istediler ve açığa aldılar” dedi.

BirGün’e konuşan Gemici, “KESK’e bağlı Sağlık Emekçileri Sendikası uzun yıllardır bilimsel, laik, aydınlanmacı bir perspektifle sağlık çalışanlarının haklarını savunuyor. Cemaat, tarikat ağlarına, gerici uygulamalara yıllar boyunca karşı çıktık. Bu yanlıştan acilen dönülmelidir” dedi.

Bursa KESK Şubeler Platformu da üyelerine yönelik hukuksuz işlemleri yaptığı bir basın açıklaması ile protesto etti. KESK toplantı salonunda yapılan basın açıklamasını okuyan Süleyman Ayyılmaz, “Cemaat kanlı darbe girişimiyle ülkede karanlık bir rejim kurmak isterken, iktidar ise 3 ay süreyle ilan edilen OHAL ile bunu keyfi uygulamalarla otoriter bir rejime dönüştürmeye çalışmaktadır” dedi.

Ayyılmaz, “Açığa alma dalgasının fişleme, gizli tanık ifadesi gibi antidemokratik yöntemlere başvurulduğu görülmektedir. İlimizde de KESK’e bağlı sendika şubelerinden Eğitim Sen’in 5, BES’in 3, Tarım Orkam Sen’in 3, Kültür Sanat Sen’in 1, SES’in 7 üyesi olmak üzere 19 arkadaşımız açığa alınmıştır” dedi. Sendika üyeleri, “Ne darbelere teslim olacağız ne de bu girişime yaslanarak kirli iktidar planlarını hayata geçirmek isteyenlere, tehlikeli çağrılarla ülkeyi daha kaotik bir sürece sürüklemeye çalışanlara izin vermeyeceğiz” diye belirtti.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 04.08.2016 22:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol