banner200
banner235
banner225
29 Nisan 2016 Cuma 12:23
Gerici yazar Kaplan: Laiklik ülkenin boynuna geçirilmiş bir
banner188
banner213
banner230

AKP'ye yakınlığıyla ve gerici haberleriyle bilinen Yeni Şafak gazetesinin Yusuf Kaplan bugün yayımlanan "Laiklik, “tasma”! Özgürlükse, ayartıcı maskesi!" başlıklı yazısında 'ülkedeki bütün cinayetlerin laiklik adına işlendiğini' iddia etti.

Kaplan, "Önce şu yakıcı gerçeklerin altını çizmek isterim: Bu ülkede, bütün cinayetler laiklik adına işlendi! Binlerce İskilipli Atıf, laiklik adına ipe gönderildi! Darbeler, laiklik adına gerçekleştirildi! Bu toplum, 'irtica tehdidi' diye diye laiklik adına dayak yedi, sindirildi! Önce, bütün devlet ve kurumları laikleştirildi, İslâm'dan 'temizlendi'; sonra da toplum" ifadelerini kullandı.

Kaplan yazısının şöyle noktaladı:

"Dünyada 6 asır üç kıtada barış yurdu'nu biz kurduk yalnızca. Biz çekildik tarihten; Batılılar, bir asırda dünyayı cehenneme çevirdiler!

İslâm dünyasında Baas gibi laik diktatörlüklerle iş tutuyor Batılılar ve “demokrasi, özgürlük” nutukları atmayı da ihmal etmiyorlar hiç bir zaman! Dünyayı aptallaştırıyorlar.

Türkiye'nin “sivil anayasa” yapımı sürecinde bu ülkenin medeniyet dinamikleri ve kültürel değerleri ekseninde bir anayasa yapmasını bekliyorum. Toplum da bunu bekliyor yarım asırdır...

Yoksa sürgünümüz bitmeyecek bizim..."

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 29.04.2016 12:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol